Prezidentovi lidé věří víc, než vloni

17.02.2020 21:20

Prezident Miloš Zeman si proti loňskému roku v očích lidí žijících v Česku polepšil ve výkonu své práce. Stejně tak průzkum agentury STEM ukázal, že lepší hodnocení práce zaznamenal u lidí i Parlament či vláda. Nezměnila se průměrná známka pro předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), píše server Lidovky.cz.

Prezidentovi lidé věří víc, než vloni
Foto: Repro ČT
Popisek: Prezident Zeman ve sněmovně komentuje státní rozpočet
reklama

Agentura STEM nechala dotazované hodnotit práci představitelů státu, činnost úřadů a další aspekty života společnosti známkami, které jsou všem dobře známy ze školy. Ze všeho nejlépe lidé hodnotí práci městských a obecních úřadů, naopak negativně pohlížejí na výsledky privatizace.

Zatímco loni hlavu státu lidé ohodnotili známkou 3,1, v letošním roce si polepšila na trojku z průměrné 3,1 před rokem. Méně lidí totiž oznámkovalo práci prezidenta Zemana čtyřkou nebo pětkou. „V dlouhodobé perspektivě můžeme říci, že hodnocení práce prezidenta Miloše Zemana je více rozkolísané a proměnlivé v porovnání s hodnocením prezidenta Václava Klause, který významný propad zaznamenal až na závěr svého mandátu v reakci na kontroverzní krok s udělením amnestií,“ přiblížil STEM.

Beze změny vyšel po roce z průzkumu premiér Andrej Babiš (ANO), zůstala mu známka 2,9. Po obecních a městských úřadech se tak těší druhému nejlepšímu hodnocení, podobně jako u prezidenta je ale pohled na něj velmi vyhrocený a podíl „neutrálních“ trojek je nízký, podotkl STEM. Více než dvě pětiny populace premiéra hodnotí jedničkou nebo dvojkou, ovšem zároveň téměř třetina jej známkuje čtyřkou nebo pětkou.

O desetinu si polepšil Parlament na průměrnou známku 3,3 a vláda na trojku. Hodnocení práce Parlamentu je příznivější než před předčasnými volbami v roce 2013 a od roku 2014 má tendenci se mírně zlepšovat, uvedla agentura.

Stejně tak o desetinu lepší hodnocení s průměrem 2,5 dostaly proti loňsku obecní a městské úřady, o desetinu se zlepšila i známka pro krajské úřady na 2,8 a za vyřizování záležitostí na úřadech na trojku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…