Prezidentovi lidé věří víc, než vloni

17.02.2020 21:20

Prezident Miloš Zeman si proti loňskému roku v očích lidí žijících v Česku polepšil ve výkonu své práce. Stejně tak průzkum agentury STEM ukázal, že lepší hodnocení práce zaznamenal u lidí i Parlament či vláda. Nezměnila se průměrná známka pro předsedu vlády Andreje Babiše (ANO), píše server Lidovky.cz.

Prezidentovi lidé věří víc, než vloni
Foto: Repro ČT
Popisek: Prezident Zeman ve sněmovně komentuje státní rozpočet
reklama

Agentura STEM nechala dotazované hodnotit práci představitelů státu, činnost úřadů a další aspekty života společnosti známkami, které jsou všem dobře známy ze školy. Ze všeho nejlépe lidé hodnotí práci městských a obecních úřadů, naopak negativně pohlížejí na výsledky privatizace.

Zatímco loni hlavu státu lidé ohodnotili známkou 3,1, v letošním roce si polepšila na trojku z průměrné 3,1 před rokem. Méně lidí totiž oznámkovalo práci prezidenta Zemana čtyřkou nebo pětkou. „V dlouhodobé perspektivě můžeme říci, že hodnocení práce prezidenta Miloše Zemana je více rozkolísané a proměnlivé v porovnání s hodnocením prezidenta Václava Klause, který významný propad zaznamenal až na závěr svého mandátu v reakci na kontroverzní krok s udělením amnestií,“ přiblížil STEM.

Beze změny vyšel po roce z průzkumu premiér Andrej Babiš (ANO), zůstala mu známka 2,9. Po obecních a městských úřadech se tak těší druhému nejlepšímu hodnocení, podobně jako u prezidenta je ale pohled na něj velmi vyhrocený a podíl „neutrálních“ trojek je nízký, podotkl STEM. Více než dvě pětiny populace premiéra hodnotí jedničkou nebo dvojkou, ovšem zároveň téměř třetina jej známkuje čtyřkou nebo pětkou.

O desetinu si polepšil Parlament na průměrnou známku 3,3 a vláda na trojku. Hodnocení práce Parlamentu je příznivější než před předčasnými volbami v roce 2013 a od roku 2014 má tendenci se mírně zlepšovat, uvedla agentura.

Stejně tak o desetinu lepší hodnocení s průměrem 2,5 dostaly proti loňsku obecní a městské úřady, o desetinu se zlepšila i známka pro krajské úřady na 2,8 a za vyřizování záležitostí na úřadech na trojku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tvrdě zavírat, očkovat i kojence.“ A dřív psal: „Stydím se za Čechy, nechtějí běžence“

6:21 „Tvrdě zavírat, očkovat i kojence.“ A dřív psal: „Stydím se za Čechy, nechtějí běžence“

Imunolog Václav Hořejší patřil při pandemii covidu-19 k těm, kdo se v médiích vyjadřovali poměrně ča…