Příkaz, svazáctví, nebo peníze? Lídr Zdravého fóra o zákazu na Aktuálně.cz

02.12.2021 14:51

Zakladatel Zdravého fóra Jan Tománek má opět kde psát. Své texty nyní publikuje na serveru Echo24 a také na ParlamentníchListech.cz. V tom posledním se rozhovořil o konci na Aktuálně.cz. Nepodezírá šéfredaktora Pazderku, ale spíše ty, kdo se starají o peníze z reklamy. Všiml si totiž, že se Seznamem a serverem Novinky.cz byla uzavřena smlouva v hodnotě 200 000 Kč. „A to vše je jen vrcholek celého prorostlého uzlu médií, peněz, politiky a covidové svazácké autocenzury, který se bude rozplétat ještě hodně dlouho,“ říká.

Příkaz, svazáctví, nebo peníze? Lídr Zdravého fóra o zákazu na Aktuálně.cz
Foto: Archiv JT
Popisek: Spisovatel a filmový režisér Jan Tománek, zakladatel občanské platformy Zdravé fórum

Jak jsme již informovali, s některými členy organizací Zdravé fórum a Pro Libertate přerušil server Aktuálně.cz spolupráci. Jedná se o lékaře Jana Hnízdila, advokátku Janu Zwyrtek Hamplovou a zakladatele Zdravého fóra, režiséra Jana Tománka.

Anketa

Má Miroslav Kalousek šanci stát se prezidentem České republiky?

2%
96%
hlasovalo: 14544 lidí
Tománek našel útočiště na serveru Echo24, jeho texty můžete také nalézt na PL. Ve svém včerejším textu říká, že z Aktuálně.cz byli vyhozeni za zástupné problémy a děkuje serveru Echo24 za to, že jim poskytlo prostor.

Dle Tománka nestál za ukončením spolupráce šéfredaktor Aktuálně.cz Josef Pazderka, i když to byl on, kdo jim dopis zaslal. „Dle toho, jak nevrle psal, mu to myslím bylo dokonce velice trapné a profesně těžce proti srsti,“ myslí si Tománek. Odhaduje, že za rozhodnutím stojí peníze za reklamu.

Svůj názor pak opírá o veřejně dostupnou smlouvu Ministerstva zdravotnictví se servery Novinky.cz a SeznamZprávy, ve které stojí: „Objednáváme u Vás mediální kampaň na měsíc listopad 2021 v souvislosti s burcující kampaní na očkování proti onemocnění covid-19, a to v podobě několika typů webové inzerce na serverech Seznam.cz, Novinky.cz a Seznam Zprávy, vše podle přiložené cenové nabídky.“ Tato smlouva je v hodnotě 200 000 Kč. Tománek se zřejmě domnívá, že pokud takovouto smlouvu ministerstvo uzavřelo se Seznamem a serverem Novinky.cz, tak nic nebrání tomu, aby ji uzavřelo i s Aktuálně.cz, případně že o takovouto reklamu server stojí.

Ovšem nevylučuje i jiný motiv. „Někdy je to prostě čistá ideologie a covidové svazáctví,“ míní a odkazuje na to, jaké problémy má ve své straně pirát Ondřej Dostál, který pravidelně zveřejňuje data z reportů ÚZIS pro poslance a senátory. „A to vše je jen vrcholek celého prorostlého uzlu médií, peněz, politiky a covidové svazácké autocenzury, který se bude rozplétat ještě hodně dlouho,“ říká zakladatel Zdravého fóra.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …