Primátor Hřib stále chce odměnit očištění Karlova mostu. Minulost prý není překážkou

03.08.2019 17:33 | Zprávy

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) nezmění své rozhodnutí odměnit Miloslava Černého za odstranění graffiti z Karlova mostu ani poté, co se muž přiznal, že si odpykal trest za dvojnásobnou vraždu. Hřib to dnes sdělil na dotaz ČTK v sms zprávě.

Primátor Hřib stále chce odměnit očištění Karlova mostu. Minulost prý není překážkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor Zdeněk Hřib

Černý odstranil z mostu nápis, který vytvořili dva němečtí turisté, minulou neděli vysokotlakým proudem páry. Podle odborníků zdivo při odstraňování nápisu nepoškodil.

„Na tom, co jsem řekl, se nic nemění. Pan Černý si svůj trest odpykal a v současné době přináší společnosti užitek. Stále platí i to, že musíme zlepšit procesy města tak, aby byly rychlejší a občané nebyli motivováni k takovýmto partyzánským akcím, které mají svá rizika. Výběr dodavatelů pro město musí probíhat otevřenou soutěží, takže nelze konkrétní osoby odmítat ani protežovat,“ uvedl Hřib. Primátor již ve čtvrtek řekl, že město by mělo Černému za odstranění obrazce zaplatit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Vylučujeme spolupráci s ANO, SPD a extremisty

A s ODS, kterou po vašem odchodu z vlády a vůbec po tom, jak se k vám Fiala zachoval spolupráci nevylučujete? Je teda pravda, že jste ODS kritizovali už kdysi a pak jste se s ní spřáhli, tak já nevím, jak vám rozumět?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan odeslán na Ukrajinu. Jeho slova vydráždila Přerov

11:59 Rakušan odeslán na Ukrajinu. Jeho slova vydráždila Přerov

Odeslání Víta Rakušana na Ukrajinu a pozvání moravských voličů k volbám, i s celou rodinou a známými…