Primátor Hudeček na Frekvenci 1: Blanka dopravě v Praze moc neulehčí

03.05.2014 18:10 | Zprávy
autor: vam

Tunel Blanka by mohl začít sloužit motoristům na přelomu září a října. Na rozdíl od obecného očekávání ale nepřinese pražské dopravě výraznější úlevu. V dnešním pořadu Frekvence 1 Pressklub to uvedl pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Prozradil také, že hlavní město plánuje zatočit s nepoctivými taxikáři za pomoci nejmodernějších technologií či že karta Opencard je zastaralá a že na rozdíl od původních slibů nepřinesla kromě toho, že jde o plastovou variantu papírové tramvajenky, prakticky žádnou funkci navíc.

Primátor Hudeček na Frekvenci 1: Blanka dopravě v Praze moc neulehčí
Foto: praha.eu
Popisek: Tomáš Hudeček

Podle Hudečka je stavba tunelového komplexu Blanka laickým pohledem prakticky hotová, zbývá dostavět už jen několik objektů za něco přes miliardu korun. Myslí si také, že v delším časovém horizontu se ukáže, že přínos, který je od Blanky očekáván, bude menší. Veškeré dopravní studie prý ukazují, že když se ve městě postaví zkratka, přitáhne z okolí větší množství aut. 

Opencard má sloužit i jako slevová karta pro jízdy vlakem

Karta Opencard je podle Hudečka již zastaralá technologie, která byla oproti původně předpokládaným nákladům třináctkrát předražená. A přitom neumí skoro nic. „Je to v podstatě jen tramvajenka,“ poznamenal primátor. Snahou vedení Prahy je, aby stále fungovala a aby náklady na její provoz byly minimální, provoz jedné kartičky prý nyní stojí 50 Kč. Praha vyjednává s Českými drahami o tom, aby mohla Opencard fungovat i jako In Karta ČD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…