O tom, co jej při nedávné návštěvě Varšavy inspirovalo, píše na svém blogu pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Zaujal jej především systém tamější veřejné dopravy, zejména poměrně rozvinutý systém tzv. bikesharingu. „Na 2800 městských kol, jež jsou (nejen místním) lidem k dispozici na celkově 180 stanovištích, řadí Varšavu na desáté místo mezi evropskými městy provozujícími sdílení kol,“ uvedl Hudeček.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček vzdává svou kandidaturu na místopředsedu TOP 09
reklama
Když se k tomu připočte i zhruba 400 kilometrů nově vytyčených cyklostezek nacházejících se na území města, dá se podle primátora mluvit o relativně velice dynamicky se rozvíjejícím sektoru dopravy.
Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.