Připomíná mi to Orwella, říká o svém odsouzení Týc

26.02.2012 22:01 | Zprávy
autor: joh

V pořadu České televize 168 hodin se dnes mluvilo o dvou odsouzených – umělci Romanu Týcovi a řidiči Romanu Smetanovi. Podle všech vyjádření se tyto rozsudky zdají absurdní. O milost však ani jeden z nich nepožádal.

Připomíná mi to Orwella, říká o svém odsouzení Týc
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Věznice Pankrác

Umělec Roman Týc měl za předělávání semaforů zaplatit 120 tisíc korun, poté mu soud vyměřil dalších 60 tisíc, které se rozhodl nezaplatit. Nakonec byl odsouzen do vězení. „Nechci se tady ohánět Orwellem a Kafkou, ale je to všechno absurdní. Absurdní,“ říká Týc.

Soudila Langerová

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?

Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Může jet jako fotograf.“ Koníček se prezidentovi v Partii vymstil

14:35 „Může jet jako fotograf.“ Koníček se prezidentovi v Partii vymstil

Hosty druhé hodiny nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli Patrik Nacher (ANO), Miro…