Příprava stávek a demonstrací bude pokračovat! Odborář Dufek vyslechl Fialu. A má jasno

24.06.2022 14:00 | Komentář

„Je třeba otevřeně říci, že žádné zelené šílenství se v České republice propagovat nebude. Není možné, abychom takovým způsobem postupovali jen proto, že si to myslí bruselští politici,“ tvrdí předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek po středečním proslovu českého premiéra „k národu“. To označil za smutný příběh českých politiků a české politické scény.

Příprava stávek a demonstrací bude pokračovat! Odborář Dufek vyslechl Fialu. A má jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf ASO Bohumír Dufek

„Pokud jde o obecný náhled na tento projev, myslím, že jde o smutný příběh českých politiků a české politické scény s tím, že se vláda, ač vím, že nezavinila všechno, snaží vyvinit ze systému, který naskočil v České republice. Protože prvopočátek byl podle mne takový, že si vláda řekla, že umaže dluh státního rozpočtu zvýšenou inflací, což se samozřejmě vymklo z rukou,“ řekl Dufek.

Dále uvedl, že když premiér mluvil o energetice, některé údaje byly uvedeny nepřesně. „Když mluvil o Ukrajině, tak nám neřekl úplně všechno, a co se týká náhledů na řešení současné situace, tak dokonce uvedl informace, které se nezakládají na pravdě.

A pokud jde o českou politickou scénu, jde o smutný příběh české politiky, a dnešní situace v lobbistické straně STAN je taková, že by měla odejít z vlády, protože jde o silně nedůvěryhodnou stranu. Vzpomínám na ‚maličkost‘, ještě loni v Praze primátor Zdeněk Hřib (Piráti) omlouval ceny jízdného, že nemá Dopravní podnik na investice a jak je tvrdě postihl covid. Tak myslím, že je tvrdě postihl STAN. Bodejť by na investice měl, když ho vysávaly hydry takovým způsobem, že to nemůže vydržet žádný podnik,“ zmínil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…