Přišel o zbrojní průkaz, přesto zůstává ředitelem strážníků

22.04.2013 9:55 | Zprávy

Ředitel Městské policie Brno Jaroslav Přikryl přišel o zbrojní průkaz a musel odevzdat zbraň. Důvodem je obvinění ze zneužití pravomoci, informoval v dnešním vydání Brněnský deník Rovnost. Vyšetřovatelé Přikryla obvinili loni v prosinci, údajně postupoval nezákonně při vyřizování přestupků.

Přišel o zbrojní průkaz, přesto zůstává ředitelem strážníků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policista s rukou na zbrani

Informaci o ztrátě zbrojního průkazu potvrdil brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD). "O tom, že musel odevzdat soukromou zbraň a zbrojní průkaz, vím. Je to součástí standardních kroků policie a v podstatě to nemá žádný vliv na výkon práce strážníka obecní policie," uvedl Onderka. Ředitel městské policie podle něj zbraň ve své funkci nepotřebuje. Městská policie Brno má asi 600 pracovníků, necelá pětistovka z nich jsou uniformovaní strážníci.

Přikryl se nevyjádřil. Podle anonymního zdroje Brněnského deníku by běžného strážníka v případě trestního stíhání čekalo přeřazení na pozici, kterou může vykonávat civilista, Přikryl však na svém postu zůstává.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…