Příští týden se v Praze sejdou velvyslanci Česka v zahraničí

22.08.2017 22:02 | Zprávy

Na pravidelné každoroční poradě se v Praze v příštím týdnu sejdou čeští velvyslanci. Poradu v pondělí 28. srpna zahájí premiér Bohuslav Sobotka, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD) a jako letošní zahraniční host portugalský ministr zahraničí Augusto Santos Silva. Porada potrvá do pátku. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo zahraničí.

Příští týden se v Praze sejdou velvyslanci Česka v zahraničí
Foto: pixabay.com
Popisek: Staroměstský orloj

Představitelé české diplomacie a hosté budou hovořit o zahraničněpolitických, bezpečnostních, unijních i ekonomických tématech. Zaorálek se Silvou pak budou jednat mimo jiné o posílení politické spolupráce a obchodní výměny.

Čeští velvyslanci se scházejí na poradě v Praze každoročně koncem léta. Sobotka se loni před nimi vyslovil pro vytvoření společné evropské armády. Prezident Miloš Zeman je přijal na Pražském hradě a mluvil o migraci z islámských zemí, potížích Evropské unie a kritizoval sankce proti Rusku.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…