Přituhuje: Miloš Zeman je prý dement

30.05.2016 11:23

Neznalost textaře a potenciálního kandidáta na příštího českého prezidenta Michala Horáčka, k níž se prezident Zeman přiznal v neděli v rozhlasovém rozhovoru pro rádio Frekvence 1, vedou komentátora Reflexu Jiřího X. Doležala i psychiatra Radkina Honzáka k pochybnostem o psychickém zdraví hlavy státu. „Česká republika si nemůže dovolit mít v čele dementního prezidenta,“ hlásí Doležal.

Přituhuje: Miloš Zeman je prý dement
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Komentátor Reflexu tvrdí, že prezident se musel se jménem textaře Michala Horáčka setkat, a to opakovaně. Je to prý stejná jistota, jako že slyšel jméno Vlastimil Harapes nebo Karel Gott.

Nedělní výpověď prezidenta Zemana o tom, že Horáčka do té doby, než připustil možnost kandidatury na post české hlavy státu, neznal, tak může dle Doležala svědčit o prezidentově zhoršující se psychické kondici. Pokud by se prokázalo, že je to skutečně tak, měl by prý být Zeman odvolán z funkce pro zdravotní nezpůsobilost. Česká republika si prý totiž nemůže dovolit mít dementního prezidenta.

„Těžko bez důkladnějšího vyšetření soudit, proč už pan prezident zapomíná jména zásadních osobností kultury. Ale jedno ze Zemanovy náhlé zapomnětlivosti přece jenom vyplývá: V Bohnicích na pavilonu demencí by už měli chystat prezidentské apartmá, dlouho prázdné nezůstane,“ je si jist Doležal.

Celý komentář JXD k přečtení ZDE

Také psychiatr Radim Honzák považuje za zvláštní, že by prezident Zeman neznal textaře Horáčka. „Pokud si nepamatujete na Michala Horáčka (z doby, kdy podle vlastních slov jste ještě demencí netrpěl), tak něco nehraje. Buď máte na tu dobu velkolepé alkoholické okno, takzvané francouzské trojdílné, nebo lžete, nebo vaše paměť není tak dokonalá, jak s oblibou tvrdíte,“ nastínil Honzák možná vysvětlení prezidentovy neznalosti.

Zeman sice dle psychiatra nemusí znát Horáčka jako textaře, ale měl by ho prý znát z dob sametové revoluce. Horáček totiž v létě 1989 založil spolu s hudebníkem Michaelem Kocábem občanskou iniciativu MOST, která tentýž rok přivedla k jednacímu stolu tehdejšího premiéra Ladislava Adamce a zástupce opozice v čele s Václavem Havlem.

„Říkával Jiří Sovák: ‚Vola ze mne můžete dělat, ale délku rohů si budu určovat sám‘. Tentokrát se vám ale z lidí, kteří paměť mají, voly udělat nepovedlo,“ míní Honzák.

Celý komentář Radkina Honzáka ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boris Šťastný na scéně! SPD ho nominovala do důležité funkce

17:44 Boris Šťastný na scéně! SPD ho nominovala do důležité funkce

Kandidátem hnutí SPD do „Rady ministerstva zdravotnictví pro řízení vakcinace“ je lékař Boris Šťastn…