Přiznání velvyslance Schapira: Platíme české protikorupční aktivisty. Dostanou skoro tři čtvrtě milionu

12.05.2015 19:27

Sdružení Otevřená společnost získalo speciální grant americké ambasády v České republice ve výši 692.500 korun na podporu protikorupčních projektů. Dnes o tom informovalo velvyslanectví USA. Soutěž o příspěvky na protikorupční iniciativy vyhlásila ambasáda letos v lednu.

Přiznání velvyslance Schapira: Platíme české protikorupční aktivisty. Dostanou skoro tři čtvrtě milionu
Foto: Archiv
Popisek: Andrew Schapiro
reklama

Vybraný projekt se podle ní zaměřuje na odhalování korupce ve společnosti pomocí nástrojů v zákoně o svobodném přístupu k informacím. Poběží do konce května 2016 a zaměří se na poradenství občanům, kteří žádají o informace na základě tohoto zákona, na expertní podporu vybraným případům a na spolupráci s novináři při žádostech o informace podaných médii.

"Díky takovým projektům můžeme společně omezit korupci a podpořit transparentnost," komentoval projekt americký velvyslanec v ČR Andrew Schapiro. "Velvyslanectví USA bude i nadále při jednání s českou vládou a občanskou společností klást důraz na potřebu boje s korupcí a na podporu českým organizacím, jejichž cílem je omezit příležitosti pro korupční chování," dodal.

Pomocí těchto grantů chce ambasáda prosazovat dobré vládnutí, občanskou angažovanost, transparentnost a eliminovat korupci v České republice. Právě pomoc Čechům v boji proti korupci označil Schapiro po svém loňském nástupu do úřadu za jednu ze svých priorit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…