Příznivci a odpůrci učitelky, která u Jílkové křičela proti Rusku a komunistům, na internetu závodí o podpisy. Můžete se přidat

29.02.2016 13:26

Vystoupení učitelky prvního stupně základní školy Petry Štěpánové z Brna v posledním vydání diskusního pořadu České televize Máte slovo rozdělilo českou společnost na dva tábory. Dokladem toho je, že ohledně zmíněné kantorky vznikly dvě zcela protichůdné petice.

Příznivci a odpůrci učitelky, která u Jílkové křičela proti Rusku a komunistům, na internetu závodí o podpisy. Můžete se přidat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening Ulice volby, ulice svobody. Jejím ústředním bodem byla rudá klec symbolizující komunismus

Předmětem sporu jsou především tato slova učitelky Štěpánové: „Velmi ráda učím děti to... Já vám velmi ráda řeknu, co učím děti. Děti velmi zajímá Hitler, zajímá je 2. světová válka. … Čili, co udělaly Spojené státy. Spojené státy osvobodily Evropu od agresora Hitlera. (Reakce oponenta: „No to si děláte legraci.“) Tak se naučte dějepis. A můžu vám říci, co mi vzkazují děti, kterých jsem se dneska ptala, co mám vzkázat v televizi. Prosím vás, řekněte tam, ať už skončí komunismus. To jsou desetileté děti.“

Na podporu Petry Štěpánové vznikla petice, která se mimo jiné zaštiťuje slovy exprezidenta Václava Havla: „Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl bez ohledu na to, jak to dopadne.“

Petice ale především vyjadřuje učitelce podporu, zejména jejím kritickým vyjádřením na adresu ruského prezidenta Vladimira Putina a údajně expanzivního chování Ruské federace. „Od té doby je ostrakizována a denunciována názorovými oponenty. Někteří z nich jí vyhrožují i fyzickou likvidací. Situace dospěla tak daleko, že jí po nahlášení těchto problémů Policii ČR musela být poskytnuta policejní ochrana,“ píše se mimo jiné v petici. Policie je pak požádána, aby začala trestně stíhat ty osoby, jejichž projevy k nenávisti nabádají nebo přímo vyhrožují násilím a smrtí.

„Jsme přesvědčeni, že způsob, jakým je paní učitelka napadána a ohrožována, je v demokratickém právním řádu nepřijatelný,“ prohlašují autoři petice. Těm se do doby vydání tohoto článku podařilo shromáždit 2208 podpisů.

Naopak druhá petice žádá prošetření vyučovacích metod kantorky Štěpánové. Tato petice se ptá, jak může objektivně učit na škole učitelka, která neovládá základní historická fakta k tématu, které zná i běžný vysokoškolsky nevzdělaný občan. Autory druhé petice také zajímá, zda tato učitelka dodržuje školní osnovy nebo zda vyučuje podle svého „vlastního zaujatého fanatického přesvědčení“.

Ptají se také, jakým právem chce tato učitelka nedemokraticky zakazovat občanům, koho mohou a nemohou volit, a proč k tomuto nepřijatelnému jednání vede své žáky. „Domníváme se, že takovéto vyučovací metody jsou v demokratické společnosti nepřípustné. Žáci mají právo na objektivní a relevantní informaci, nikoliv jen na zjevné pseudopravdy alá osobní názor paní učitelky,“ vyzývá petice závěrem.

Do doby vydání tohoto článku ji podepsalo 2499 občanů.

Celý text petice na podporu učitelky je ZDE

Celý text petice žádající prošetření vyučovacích metod P. Štěpánové je ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušení ČT: Sepsán zásadní článek

10:04 Zrušení ČT: Sepsán zásadní článek

Předseda Strany svobodných občanů Tomáš Pajonk se ve svém komentáři na facebookovém profilu vyjádřil…