Proboha: Pavel Novotný vystoupil v ČT a řekl, jak to chodí v novinách. Radši nečtěte

18.02.2019 8:05

Bulvární novinář Petr Novotný, který nyní starostuje za ODS v pražských Řeporyjích, se v pořadu Newsroom ČT24 vyjádřil k případu zakladatele Amazonu Jeffa Bezose. Proti němu totiž šla redakce bulvárního listu, že má jeho intimní fotky a zveřejní je. Bezos následně vytáhl do boje, fotografie zveřejnil sám a společnost American Media obvinil z vydírání.

Proboha: Pavel Novotný vystoupil v ČT a řekl, jak to chodí v novinách. Radši nečtěte
Foto: Repro Youtube
Popisek: Pavel Novotný

„Vydírání a vyvíjení brutálního, nechutného tlaku je denní chleba šéfredaktorů a týdenní, měsíční chleba vydavatelů. Šéfredaktor kromě toho, že denně někoho musí vydírat, nosí ještě svému vydavateli na podnose velké ryby,“ poznamenal k celé kauze bulvární novinář Novotný. 

Anketa

Andrej Babiš chce být premiérem až do roku 2025. Přejete si, aby se mu to splnilo?

hlasovalo: 12052 lidí

Ten zároveň také uvedl, že se málokdy stává, aby se postižený proti běžným vydíráním bulváru takto ohradil. „Ale taky se málokdy stává, že bulvár udělá takovou chybu, že z rutiny chybuje a vyprovokuje takhle mocného člověka,“ zmínil. 

Pořad najdete ZDE

„Místo takového toho klasického naznačení, že redakce něco chystá a je čas jednat; to znamená, máte milenku. Ne? Dobře, nevadí; jenom, že ty fotky vypadají jinak, na shledanou. Pak to položíte, z takového náznaku, že se něco v redakci děje, necháte boháče vykysat a kontaktovat vydavatele, uděláte chybu, nastoupíte na ně moc tvrdě, takhle to dopadlo, musela to být velká porada, jestli se ozvat, jestli z ní vyšlo toto, jít proti tomu bulváru, tak si musí věřit ten dotyčný,“ zmínil dále k celé věci Novotný. 

K vydírání pak řekl, že je to skutečně normálně běžná práce. „Hodně bych ji v této části přirovnal k práci třeba bývalých důstojníků Státní bezpečnosti při verbování nových spolupracovníků, kdy naznačujete celebritám svoji pozici, kupujete si třeba jejich spolupráci. Nebo například musíte u těch kauz, které rozjedete, licitovat s oběma stranami té kauzy, kdy obě strany rozvodu se snaží spolupracovat s bulvárem jako první a mít navrch, je to opravdu velmi nepříjemné,“ dodal. 

Následně se vyjádřil i k tomu, proč vlastně jsou zástupcům redakcí servírovány tyto materiály. „Buď z toho má dotyčný nějaký osobní prospěch nebo nějakou osobní medializaci, nebo z toho má peníze, které od toho bulváru dostane, sleduje nějaké svoje cíle,“ vysvětlil. 

„Já jsem byl ten typ šéfredaktora, který nekradl. To znamená, já když jsem třeba nafotil významného sportovce s milenkou, viděl jsem v té kauze potenciál jednoduchého výdělku pro mého vydavatele, tak jsem to napráskal té milence rovnou, že jsme toho jejího blba chytli. Ona byla královna krásy, ona věděla... Že to nevyjde, jsem já věděl od první chvíle. A taky mi řekla: To nevyjde! A já říkám: Já vím. To si vyřiďte s vydavatelem. Tak inzerce za milion korun. A bylo hotovo. Dobré, vydavatel rovnou ví, co má dělat,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …