Proboha, neberte euro. Němci jsou v pasti! varuje byznysmen, který vybudoval v Česku fabriku

25.10.2017 8:14

Šéf značky Gran Moravia Roberto Brazzale se domnívá, že euro je nejhorší a nejhloupější věc hned po válce. Uvedl to v rozhovoru pro server E15.cz. Roberto Brazzale je Ital, jenž v Česku vyrábí sýry a vozí je do Itálie dozrát.

Proboha, neberte euro. Němci jsou v pasti! varuje byznysmen, který vybudoval v Česku fabriku
Foto: hns
Popisek: Vydrží evropská měna?
reklama

Brazzale se v rozhovoru nechal slyšet, že za nejlepší rozhodutí České republiky považuje to, že Češi nepřijali euro. To považuje za největší problém Unie. „Lidé, kteří si mysleli, že eurem změní Italy v Němce, byli naivní,“ sdělil Brazzale s tím, že takový byl prapůvodně smysl eura. Realita je však podle jeho slov jiná.

„Měníme Německo v Itálii. Německou měnou už dávno není marka, ale ani maastrichtské euro. Je to Draghiho euro. Teď už jsme v druhém levelu – tištění peněz a zespolečenštění veřejných dluhů. Centrální banky skupují italský dluh. Tohle je ‚druhé euro‘ – to italské. A Německo je v pasti. Neví, jak se z toho dostat,“ sdělil. Euro pak podle něj není nezbytné pro evropské společenství.

Původní text ZDE

Brazzale se pak také nechal slyšet, že Česko je dnes nejlepší zemí v Evropě pro rozvoj byznysu. „Zemědělství je tu na skvělé úrovni, znalosti a dovednosti farmářů jsou velmi dobré a je tu kvalita,“ řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…