Proč bychom si měli myslet, že to s námi Rusko myslí dobře? Topkař Ženíšek sepsal důkazy o opaku

22.02.2016 16:55 | Zprávy
autor: vef

Místopředseda TOP 09 a poslanec Marek Ženíšek je přesvědčen, že mráz opět přichází z ruského Kremlu. Píše to alespoň na svém blogu na serveru iDnes.cz, který převzaly ParlamentníListy.cz.

Proč bychom si měli myslet, že to s námi Rusko myslí dobře? Topkař Ženíšek sepsal důkazy o opaku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Ženíšek

„V posledních letech Rusko potichu zkoušelo, jak moc je Západ ochoten tolerovat to, kam až může Moskva ve své mocenské politice zajít. Tato strategie má několik důsledků: Rusko nadále nelegálně ovládá části Gruzie, úspěšně anektovalo Krym, pokračuje v podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny, nemluvě o narušování vzdušného prostoru nad Velkou Británií, Pobaltím, či Tureckem, které nakonec vedlo k sestřelení ruské stíhačky,“ konstatuje a věnuje se Sýrii, kdy podle něj rovněž ruské angažmá v této zemi nenese žádné pozitivní dopady. „Zapojení do konfliktu na straně Asadova režimu sebou nepřináší kýžený boj proti terorismu, nýbrž značné civilní oběti,“ poznamenává. Ruské letecké útoky navíc dle jeho názoru donutily další tisíce lidí opustit své domovy v Sýrii. 

„Pořád si budeme myslet, že to Rusko myslí s námi vlastně dobře?“ ptá se.

„Na jedné straně máme starou, nemocnou velmoc, která se nikdy nebyla schopna vyrovnat se ztrátou své moci po pádu berlínské zdi. Na druhou stranu zde máme USA, které se z mnoha důvodů stahují nejenom z oblasti Blízkého východu, ale i ze střední a východní Evropy,“ poznamenává dále Ženíšek. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají

16:25 Ukrajinci na své hrdlořezy nedají dopustit. Nikoho jiného nemají

POHLED IVANA HOFFMANA Bublina politiků si ráda navzájem dává řády medaile. Lidé už to považovali za …