Proč je vůbec ještě naživu? Slavná novinářka se nejdrsněji vyjádřila o vražedkyni ze Smíchova, která toužila jíst lidská játra a obcovala se psy

06.03.2017 15:12

Bývalá televizní reportérka TV Nova Kateřina Kašparová se vyjádřila k dnešnímu soudnímu líčení s Michelle Sudků, která vloni v obchodním centru na pražském Smíchově zabila ženu. Sudků sice tvrdí, že byla v době skutku nepříčetná, znalci to však vyvrací. Podle posudků sice agresorka trpí útočným a nekrofilním sadismem, její ovládací a rozpoznávací schopnosti ale porucha v době činu neovlivnila.

Proč je vůbec ještě naživu? Slavná novinářka se nejdrsněji vyjádřila o vražedkyni ze Smíchova, která toužila jíst lidská játra a obcovala se psy
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž
reklama

„Uniká mi smysl existence těchto tvorů (záměrně nepíšu lidí). Když se objeví magor ve zvířecí říši, smečka se ho zbaví. Lidi na tu svou humánnost (že si pěstují takový ksindl mezi sebou) jednou šeredně doplatí...,“ poznamenala Kašparová a vyjádřila upřímnou soustrast rodině zabité ženy.

Sudků podle obžaloby chtěla zabíjet už dva týdny před událostí v obchodním centru. Loni 5. července se pokusila uškrtit dívku v kavárně na Újezdě. „Měla jsem chuť uškrtit nějakou dívku a pomilovat se s ní,“ řekla dnes soudu. Po tomto incidentu ji policisté nechali převézt do Psychiatrické nemocnice Bohnice, údajně však lékařům informace o útoku nepředali. „Nedovezli mě ani na stanici. To není normální, vždyť já jsem sexuální deviant,“ podivila se dnes Sudků. Zdravotníci ženu po dvou týdnech propustili, ve stejný den zabíjela.

Svou druhou oběť si Sudků prý vybrala proto, že jí připomněla adoptivní matku. Soudu dnes řekla, že poté, co byla z léčebny propuštěna, se jí zatmělo v hlavě. Nůž, kterým čtyřiapadesátiletou ženu ubodala, si opatřila přímo v prodejně. Ženu bodla dvakrát, napadená zraněním podlehla na místě. „Byla jsem nepříčetná,“ řekla dnes obžalovaná. Dodala, že činu lituje a omluvila se rodině zabité ženy. „Omlouvám se, že jsem jim vzala manželku a maminku, že s nimi nebyla na Vánoce doma,“ řekla.

Anketa

Které organizace jsou v Česku nejprospěšnější? (obnovené hlasování od 6.3.2017)

7%
66%
hlasovalo: 6041 lidí

„Pokud paní obžalovaná tvrdí, že byla v době činu nepříčetná, jde o její subjektivní hodnocení, tak ona vnímá svoje pocity,“ řekla ČTK žalobkyně Jana Murínová. „Ze znaleckých posudků rozhodně nevyplývá, že by v době obou činů byla nepříčetná,“ dodala.

Podle znalců trpí Sudků útočným a nekrofilním sadismem, protiprávnost svého jednání ale podle nich byla schopna rozpoznat. „Ovládací schopnosti byly sníženy, ale nepodstatně,“ uvedli. Výrazněji ženu porucha ovlivnila u prvního pokusu o vraždu, v druhém případě zabíjela proto, že byla frustrovaná kvůli propuštění z léčebny. Podle znalců o příčetnosti svědčí i to, že čin plánovala. „Určitě se jí nezatmělo před očima, když si brala ten nůž, když si vybírala zbraň,“ řekli dnes znalci.

Sudků, někdejší zdravotní sestra a sanitářka, dnes vypověděla, že byla agresivní už od dětství. Řekla, že v mládí zabíjela a znásilňovala psy. Sadistické myšlenky se u ní však prý začaly objevovat až ve chvíli, kdy chtěla podstoupit přeměnu v muže a začala brát hormonální injekce. Poté začala myslet na to, že by chtěla uškrtit nějakou ženu. Lékařům v Bohnicích prý Sudků několikrát opakovala, že je nebezpečná a že může někoho zabít. „Týkalo se to hlavně jedné sestry z motolské onkologie. Chtěla jsem jí vyjmout játra, osmažit si je na kmínu a sníst,“ uvedla. Lékaři se prý nad těmito slovy podivovali.

Sudků hrozí za vraždu a pokus o ni až doživotní trest. Rodina zemřelé ženy také požaduje 850 000 korun jako náhradu nemajetkové újmy. Předseda senátu Stanislav Králík dnes plánuje vyslechnout další znalce a jednoho svědka, verdikt by soud mohl vynést v úterý.

Kvůli zásahu v kavárně na Újezdě jsou od minulého týdne obžalováni ze zneužití pravomoci dva policisté. Žalobci pro ně navrhli zákaz činnosti. Obžalobu projedná Obvodní soud pro Prahu 1, jednání zatím nenařídil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Kalousek složil poslanecký mandát

14:03 Šok: Kalousek složil poslanecký mandát

Miroslav Kalousek odchází. Politický matador, který si za několik dekád ve veřejném životě získal ja…