Proč se smějete Lence Dusilové? Včera se internet smál, dnes přišla odveta

21.04.2016 12:18

Včera se na internetu objevila informace, že zpěvačka Lenka Dusilová, která na udílení Cen Anděl kritizovala Miloše Zemana za to, že prý „naším jménem podlézá režimům popírajícím svobodu a demokracii“, sama vystupuje v Číně. Například v červenci 2015 odehrála se souborem Spitfire Company představení One Step Before the Fall na jevišti národního divadla Grand Theatre Tianjin. V souvislosti s tím se na Facebooku objevily na adresu Dusilové posměšné poznámky. Uvést vše na pravou míru se na serveru Svobodné fórum rozhodl publicista Jan Jandourek.

Proč se smějete Lence Dusilové? Včera se internet smál, dnes přišla odveta
Foto: Hana Brožková
Popisek: Poslední den čínského prezidenta Si Ťin-pchinga strávený v Praze. Ve tři hodiny odpoledne odletěl na jaderný summit do Washingtonu

Nejprve ale píše, že Zemanovi by nikdo nevyčítal rozvoj obchodu s Čínou. „Jen by to neměl být obchod jen se zdánlivými výsledky pro celou zemi,“ podotýká. Stejně tak by prý Zemanovi nikdo nevyčítal ani čínské vlajky. „Kdyby policie s nebývalou horlivostí nezasahovala proti lidem, kteří si – v souladu se svobodou projevu – někam pověsili tibetskou,“ podotýká Jandourek.

Celý text je ZDE

Podle něj jde ale hlavně o zjevné Zemanovo podlézání. „Anglická královna by čínského prezidenta mohla stokrát vozit ve svém zlatém kočáře, čínský vůdce je koneckonců něco jako císař, soudruzi prominou, ale nikdy by v čínské televizi netvrdila, že se Británie bude v Číně učit, jak stabilizovat společnost. Ani Dusilová nikdy neřekla, že se v Číně budeme učit stabilizovat společnost,“ argumentuje Jandourek.

Tvrdí také, že není známo, že by se Zeman někdy ozval proti pronásledování čínských křesťanů nebo proti nucenému odebírání orgánů čínským vězňům odsouzeným na smrt. Tuto praxi podle Jandourka oficiálně potvrdily i čínské úřady. „Když mohou americké rockové legendy vystupovat na Kubě, může i Dusilová vystupovat v Číně. Až začne Číně podlézat, právem se jí za to budou lidé posmívat,“ konstatoval Jandourek s dovětkem evidentně mířícím na prezidenta: „Zatím je ale směšný – a nebezpečný – někdo úplně jiný.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

20:20 Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

Mnohé země předkládají své ambiciózní plány na omezení emisních zátěží, ale tyto plány se vůbec nepo…