Proč to neudělat ještě těžší... EU chystá předpisy, které zatnou autům tipec. Libor Vondráček je proti

3.6.2022 10:55 dop. | Ze sítí

Evropská unie zvažuje zpřísnění podmínek, za kterých budou moci stanice technické kontroly vydat osvědčení o technické způsobilosti vozidla. Podle některých úvah by STK měly nově kontrolovat elektroniku a bezpečnostní systémy. Diskutuje se také o změně časového intervalu kontroly na počet ujetých kilometrů nebo o měření tloušťky plechů. Nad takovými plány nevěřícně kroutí hlavou Libor Vondráček, předseda Svobodných, který odmítá jakékoliv formy převychovávání občanů ze strany evropských či státních úředníků.

Proč to neudělat ještě těžší... EU chystá předpisy, které zatnou autům tipec. Libor Vondráček je proti
Foto: repro Prima CNN, BR
Popisek: Libor Vondráček v předvolební debatě

„Evropská unie dnes bohužel na převychovávání občanů stojí, a proto budeme bezústupně prosazovat zrušení platnosti Směrnic a Nařízení na našem území. Například norma Euro 7 znamená převychování všech občanů, kteří užívají klasické osobní automobily, protože jim je fakticky zakáže,“ uvedl Libor Vondráček, předseda Svobodných, který zároveň připomněl varování řady expertů. Aby normu Euro 7 automobily splnily, benzínový motor by měl dosahovat spotřeby 1,3 l/100 km a naftový 1,17 l/100 km. A to je podle Vondráčka nereálné. 
 
„Svobodní odmítají ideologické předsudky vůči dálnicím a individuální automobilové dopravě. Osobní doprava je výrazem svobody jednotlivce a jen každý člověk sám ví, jestli je pro něj lepší doprava individuální nebo hromadná,“ zdůraznil Vondráček. 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…