Proč zase Francie? Zde je odpověď

15.07.2016 17:04 | Zprávy
autor: vef

O útoku v Nice na den státního svátku výročí pádu Bastily pohovořil na ČT24 Jan Eichler z Ústavu mezinárodních vztahů. Při nájezdu nákladního automobilu do davu zemřelo více než 80 lidí.

Proč zase Francie? Zde je odpověď
Foto: ČT
Popisek: Jan Eichler

„Datum útoku vybral velmi cynicky. Byl zvolen den, který je pro Francouze posvátný. Je to největší státní svátek. Ten večer je pro Francouze zvláštně výjimečný. Útočník dobře věděl, že tam bude obyvatelstvo z celého města. A chtěl je zranit právě v tu chvíli, kdy jsou všichni jednotní a slaví hesla volnost–rovnost–bratrství,“ sdělil s tím, že to bylo zákeřné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina v EU?

Cituji z prohlášení vaší strany: Evropská unie se snaží urychlit přístupová jednání s Ukrajinou. Kdo jako přesně? Kdo ten proces přijetí řídí? A kdo vlastně rozhoduje o přijetí či nepřijetí nějaké země do EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…