Profesor Keller: Troll, zombík, proruská špína. Jste režimu nepohodlní? Nejste lidé

15.08.2024 16:41 | Komentář

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se z občana stane zombík. Tak nazval levicově orientovaný sociolog a filozof Jan Keller první z příspěvků pro ParlamentníListy.cz. Zamýšlí se v něm nad způsoby, jakými elity stigmatizují ty, kdo jim jsou nepohodlní a dochází k názoru, že Otakar Foltýn jako člověk určitých kvalit má v současné vládě nepochybně své pevné místo.

Profesor Keller: Troll, zombík, proruská špína. Jste režimu nepohodlní? Nejste lidé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Keller

Otakar Foltýn, vládní koordinátor strategické komunikace, vzbudil značný rozruch výroky, kdy část svých spoluobčanů označil za zombíky a svině, o některých dalších prohlásil, že to jsou jen lidé nešťastní, zapšklí, smutní a opuštění. Doporučil vykopat hluboký příkop, který neprodyšně oddělí prvně jmenované od zbytku společnosti.

Snažme se podívat na toto vystoupení plukovníka Foltýna věcně a bez emocí. Z moderních dějin známe spoustu případů, kdy se takzvané elity, které byly právě u moci, snažily stigmatizovat ty, kdo jim byli jakkoliv nepohodlní. Za tímto účelem se obvykle užívá dvou postupů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pan Keller mysli levicove, ja pravicove, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePavel Mareš , 15.08.2024 17:20:20
Presto s nim souhlasim. Rad si prectu nazory moudrych lidi. Nemusim treba s nimi uplne souhlasit, ale je to jista korekce. Jen v otevrene debate se da dojit k nejakemu konsensu. Bohuzel, to co se snazi lidem vtloukat do hlavy CT, Forum24, Seznam zpravy a dalsi to je proste hnus. Tam neni myslenka, tam jsou dogmata.

|  19 |  0

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…