Profesor Knížák po hlasování o Babišově vládě: Styďte se, jste zrádci demokracie. Opovrhuji vámi a výmluvy mě nepřesvědčí

15.07.2018 14:43

Českou historií prostupují roky osudových osmiček. V roce 1618 právě na našem území začala třicetiletá válka, během které si Habsburkové upevnili své postavení ve střední Evropě. Až v roce 1918 se zrodila samostatná republika v srdci Evropy. V roce 1938 tato republika skončila. V roce 1968 ji začaly okupovat sovětské tanky. Profesor Milan Knížák tvrdí, že i rok 2018 bude stejně důležitý. V roce 2018 se prý totiž moci v České republice ujal psychopat.

Profesor Knížák po hlasování o Babišově vládě: Styďte se, jste zrádci demokracie. Opovrhuji vámi a výmluvy mě nepřesvědčí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák
reklama

Česká historie je prošpikována osudovými osmičkami. V roce 1918 se zrodil moderní československý stát, v roce 1938 byl zničen na Mnichovské konferenci. V roce 1948 uchvátili moc komunisté. V roce 1968 přijeli do naší země sovětské tanky a zůstaly tu déle než dvacet let. V roce 1998 se už ve svobodné České republice zrodila tzv. opoziční smlouva, kterou mnozí komentátoři a politologové považují za jeden z politických milníků našich politických dějin. Opoziční smlouvu spolu podepsali dnešní prezident Miloš Zeman a jeho předchůdce v úřadě Václav Klaus.

Profesor Milan Knížák tvrdí, že i rok 2018 je oním osudovým osmičkovým rokem. „11. červenec 2018 si dobře zapamatujte. Je to další z osudových dat v naší historii. V tento den se ujal úřadu premiéra psychopat s komunistickou minulostí, Andrej Babiš, bývalý spolupracovník Státní bezpečnosti, lhář obžalovaný z podvodu. Tento člověk, i když se při parlamentním jednání před očima všech televizí bezprecedentně choval jako zuřivý psychopat, byl poté „demokraticky“ zvolen do funkce, kde může nejvíce ovlivnit život naší společnosti," varoval Knížák.

„Opovrhuji všemi, kteří mu dali hlas a žádné jejich výmluvy mě nepřesvědčí. Ten, komu nevadí temná komunistická minulost Andreje Babiše; ten, komu nevadí, že A. Babiš notoricky lže; ten, komu nevadí, že je již zvolený premiér obžalován z podvodu; ten, komu nevadí, že poprvé po Sametové revoluci se podílí na státní moci komunisté, je zrádcem naší společnosti a jejího dosud demokratického vývoje," vypálil rozzlobeně profesor.

A nakonec zasadil poslední ránu. „Styďte se!" napsal všem těm, kteří drží Babiše u moci. Právě Babiš a jeho podporovatelé nás podle Knížáka ženou zpátky do totality, na kterou naši vlast zavedli v roce 1948 komunisté. Po vzoru komunistického hesla „Se sovětským svazem na věčné časy" Knížák zvolal „s Andrejem Babišem na věčné časy". Sociální demokracie prý tomuto vývoji mohla zabránit, kdyby ve středu 11. července, resp. v noci n čtvrtek 12. července hlasovali proti Babišově vládě. Jenže tak neučinila. Knížák nepochybuje o tom, že ČSSD teď čeká už jen pád do nicoty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…