Profesor Piťha do vězení nepůjde. Žalobu ženské lobby odložili

14.01.2019 17:01

Katolický duchovní Petr Piťha má o starost méně. Trestní oznámení, které na něj podala Česká ženská lobby za kázání o Istanbulské úmluvě, odložil státní zástupce jako neodůvodněné.

Profesor Piťha do vězení nepůjde. Žalobu ženské lobby odložili
Foto: archiv
Popisek: Prof. Petr Piťha
reklama

Česká ženská lobby Piťhu obvinila, že šíří poplašné zprávy, když tvrdí, že pokud Česká republika podepíše tzv. Istanbulskou úmluvu, může tím otevřít cestu ke zničení tradiční rodiny, k posílání dětí na převýchovu a rodičů do nových koncentračních táborů.

„Trestní oznámení bylo vyhodnoceno jako nedůvodné, nebylo shledáno žádné podezření z trestného činu,“ uvedl šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek pro server iDNES.cz. „Nelze vyloučit, že šlo o záměrné zveličení předmětného textu dovedené až ad absurdum – viz zmínky o koncentračních táborech, o nadřazenosti homosexuálů či postavení pod úroveň živočichů – s cílem vyburcovat kritiky ratifikace této úmluvy, a dosáhnout tak odmítnutí její ratifikace,“ dodal.

Česká ženská lobby je prý také s verdiktem spokojena, protože se jí údajně podařilo upozornit na problém, takže se nechystá podat žádné odvolání. Dámy si trvají na tom, že ani jedno z tvrzení, jimiž v kázání operoval profesor Piťha, se nezakládá na pravdě. Istanbulská úmluva má podle České ženské lobby především zajistit více práv a ochrany ženám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

19:35 Generál Pavel udeřil na Sputnik. Má jasno. Jenže pak přišli jiní a ukázali realitu v EU. Nehezké

Vakcína, ropa či investice jsou komodity, které jsou používány jako nástroje vlivu a moci. Kdo říká,…