Profesor Zelený z americké univerzity: O "růstu" české ekonomiky vám neříkají vše. A pozor na Donalda Trumpa

12. 8. 2015 17:15

Ekonom Milan Zelený sepsal pro server Hlídacípes.org výčet skutečností, na které bychom si měli jako Češi dát pozor nebo je změnit. Do převážně ekonomických rad se Zelenému „zatoulala“ i jedna politická. Podle ekonoma bychom neměli ignorovat podnikatele a kandidáta na příštího prezidenta USA Donalda Trumpa, který prohlásil, že politici jsou idioti.

Profesor Zelený z americké univerzity: O "růstu" české ekonomiky vám neříkají vše. A pozor na Donalda Trumpa
Foto: Archív Milana Zeleného
Popisek: Profesor ekonomie Milan Zelený

Zelený především poukazuje na to, že bychom neměli zapomínat, že naše ekonomika není izolovaná od ostatních evropských či světových ekonomik. I proto by prý politici a média měli krotit své optimistické odhady vývoje české ekonomiky, neboť kupříkladu Německo, na kterém je dle ekonoma ČR závislá, zaznamenalo historický propad podílu na světovém HDP.

Ekonom navíc tvrdí, že odhady růstu české ekonomiky nadhodnocují všechny zahraničně vlastněné banky, aby nalákaly klienty k dalším půjčkám. Obyvatelé, kteří jsou médii ujišťováni o takzvaném růstu české ekonomiky, se pak neváhají zadlužovat, což však Zelený považuje za obrovské riziko.

Zelený se dotkl i problematiky českého školství, které dle něj generuje neútěšný obraz, což má posléze dopad i na konkurenceschopnost naší ekonomiky. Za tristní označuje ekonom nedostatečnou úroveň jazykových znalostí českých občanů i degradaci mladých generací, jež prý ztrácejí ambice, sebedůvěru i podnikavost.

Dle Zeleného bychom měli rovněž přestat konzumovat polopravdy, desinterpretace a stranicko-ideologické barvení na růžovo „tanků reality“. A už vůbec bychom prý neměli ignorovat amerického „vzbouřence“ Donalda Trumpa, který označil politiky za idioty. Už prý jenom kvůli angličtině, ve které plaveme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…