Prokremelská scéna! Lipavský chce trestat velvyslance Stropnického, že přijal „Raptora“

20.01.2023 14:42 | Ze sítí

Šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) se pohoršuje nad chováním českého velvyslance Martina Stropnického, který na české ambasádě v Izraeli přijal Žarka Jovanoviče z Raptor TV, který má bohatou historii na prokremelské scéně. Ministr Lipavský to považuje za „pochybení“.

Prokremelská scéna! Lipavský chce trestat velvyslance Stropnického, že přijal „Raptora“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Stropnický

Žarko Jovanovič na své setkání s velvyslancem Stropnickým v Tel Avivu upozornil v pátek společnou fotografií. „Návštěva velvyslanectví ČR v Tel Avivu,“ připsal ke snímku s českým velvyslancem v Izraeli, spolu s ním sdílel ještě několik fotografií z prostorů české ambasády.

Někteří twitteroví uživatelé si toho začali kriticky všímat, Jovanoviče považují za vlivného dezinformátora v Česku. „To by mě zajímalo, proč velvyslanec v Izraeli přijímá a hostí na ambasádě Raptora, nejznámějšího proruského kolaboranta u nás,“ napsala Barbora Mercury.

 

 

Ministr Lipavský na svém twitteru na tato hlášení reagoval s tím, že si od Stropnického vyžádal detailní zápis ze setkání včetně důvodů, proč delegaci poslance Jana Hrnčíře (SPD), jejíž součástí byl i Jovanovič, přijal. „Na základě toho rozhodnu příští týden o dalším postupu,“ doplnil.

Lipavský také uvedl, že přijetí takové návštěvy na ambasádě považuje za „vážné pochybení pana velvyslance“. „Jeho úkolem je svědomitě reprezentovat českou diplomacii, což je rozhodně v rozporu s tím, že se setkává a fotografuje s čelnými představiteli proruské dezinformační scény,“ kritizoval ve svém tweetu, jak Stropnický pojímá výkon své diplomatické funkce.

 

 

Stropnický Deníku N situaci vysvětlil slovy, že aktivity své návštěvy a toho, s kým se při ní fotí, předem neověřoval. „Nemohu mít přehled o tom, kdo působí v dezinformační sféře u nás,“ uvedl, že není v jeho kapacitě hlídat minulost každého, kdo požádá o fotografii, takových je až příliš mnoho.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Lipavský je atrapa diplomata, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseopdns , 20.01.2023 16:31:19
Moudrý a fundovaný diplomat ukáže cestu po které by měli občani či státy jít ale nikoho násilím a sankcemi nenutí aby po ní šel což není případ Lipavského u kterého chorobná rusofobie mý psychiatrický rozměr .V nedávné minulosti Spojené státy ,Británie a Francie vedly nespravedlivé koloniální války proti Arabským zemím některé tak rozvrátili že se z toho nevzpamatovaly dodnes a neuhradily jím způsobené škody plošným bombardováním .Sýrie, Libye, Irák atd. a z Česka to nikdo neodsoudil čili pokrytectví se povýšilo na oficiální státní politiku. Kázat morálku je jednodušší než ji sám dodržovat. Tím nechci obhajovat invazi Ruska na Ukrajinu ale mělo by se všem agresorům měřit stejným metrem. Diplomaty neživíme proto aby dělali válečné štváče , rozsévali nenávist mezi národy a dělali lokaje cizích mocností ale aby hledali mírová řešení.

|  11 |  0

Další články z rubriky

To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

10:21 To si to ČT zase podělala. Seriál Stíny v mlze viděl, kdo neměl

„Konečně se lidi chytili a začínají se pěkně udávat. Napráskali řezníka, co nadával na Ukrajince, a …