Propaganda, idioti. Čeká vás ukrutný výprask, eurohujeři. Toto létá sítí po rakouských „korespondenčních“ volbách

23.05.2016 17:29 | Zprávy
autor: jav

Jsem samozřejmě zklamaný, vyjádřil se krátce před šestnáctou hodinou kandidát rakouských Svobodných na rakouského prezidenta Norbert Hofer. V té chvíli, těsně před skončením sčítání korespondenčních hlasů, jej předběhl jeho soupeř, bývalý předseda Zelených Alexander Van der Bellen. A následně se objevilo i množství dalších názorů naznačujících, co si o novém rakouském prezidentovi i o způsobu, jakým místa v Hofburgu dosáhl, myslí.

Propaganda, idioti. Čeká vás ukrutný výprask, eurohujeři. Toto létá sítí po rakouských „korespondenčních“ volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Norbert Hofer

Podle konečných výsledků má mít Alexander Van der Bellen 50,3 procenta hlasů a jeho soupeř Norbert Hofer 49,7 procenta. Vítěz Alexander Van der Bellen je univerzitní profesor a bývalý předseda Zelených, byť o sobě tvrdí, že je nezávislým kandidátem. Poražený Norbert Hofer byl kandidátem rakouských Svobodných, ke kterému česká média s oblibou přidávala přívlastek „populistický“.

Předseda českých Svobodných Petr Mach komentoval těsnou prohru rakouského Svobodného lakonickým „škoda“. „Pevně ale doufám, že multikulti rakouská vláda, nad kterou visí Damoklův meč v podobě možného vítězství rakouských Svobodných v parlamentních volbách, bude hlasovat spolu s Českou republikou proti dalším migrantským kvótám Bruselu. Jestli ne, dají vládní politici rakouským Svobodným do klína vítězství v příštích parlamentních volbách,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…