Propaganda, zrůdný systém! Europoslanec Zdechovský se rozpálil doběla nad slovy expertů z norské sociálky

8. 11. 2016 16:55

Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský se na svém blogu na iDnes.cz rozepsal nad rozhovorem, který portál přinesl v minulých dnech. Podle něj byl se dvěma údajnými norskými experty. Ti hovořili o tom, jak úžasný je Barnevernet – a ztrapnili se.

Propaganda, zrůdný systém! Europoslanec Zdechovský se rozpálil doběla nad slovy expertů z norské sociálky
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský
reklama

„I když soud rozhodne o vrácení dětí, Barnevernet se odvolá a nevrátí je – což je např. případ slovenské holčičky Maxine, kde rodiče už dvakrát vyhráli její okamžité vrácení, protože odebrání na základě nedostatečného očního kontaktu s hluchoněmou matkou se prokázalo jako zcela neopodstatněné. Matka i otec jsou svéprávní a mají všechny předpoklady poskytnout své dceři péči a výchovu. Přesto Barnevernet brání v jejím návratu,“ zmínil jeden z příkladů Zdechovský.

Samozřejmě že neopomněl ani případ Evy Michalákové, v němž se podle jeho názoru žádné obvinění neprokázalo, a děti přesto nebyly vráceny. „Dědeček, který se naprosto ničím neprovinil, dětem také nesmí ani zavolat. Nebo za co může tento sedmdesátiletý pán milující své vnuky? A proč kluci nesmějí znát své kořeny, které jsou uměle Barnevernetem přetrhány? Na to ‚experti‘ neodpověděli,“ zmiňuje Zdechovský případ, v němž se sám velmi angažuje. 

Následně jej velmi rozlítila věta, v níž experti tvrdí, že děti nepatří rodičům. „A komu patří? Státu? Rodiče a biologičtí sourozenci jsou tedy vzduch a rodina je nadávka? Proč Norové rozdělují děti z biologických rodin? Chtějí mi tito ‚experti‘ říci, že objetí od naprosto skvělé mé mámy a táty a náš 37 let budovaný vztah vzájemné úcty a podpory je něco hnusného a nepatřičného?!“ rozčílil se. Podle jeho slov známe podobnou rétoriku i od ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, která by nejraději děti dala na starost státu a poslala ženy makat od rána do večera. „Rození dětí ze zkumavky, následné odložení do státních jeslí a školek... To není výchova, ale doktrína ideologů nacistického Německa v programu Lebensborn. To je naprosto nepřijatelné,“ zkonstatoval.

  • Původní text ZDE

Podotkl také, že v rozhovoru se vůbec nemluví o zneužívání dětí v různých zařízeních Barnevernetu či se ignoruje aktuální dění v Norsku, kde je obrovským tématem narůstající počet žalob rodičů na Norsko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. „Také se nám snaží namluvit, že jen jako cizinci vůbec nerozumíme jejich systému,“ tvrdí Zdechovský. 

„Jednoduše řečeno, místo toho, aby se Norové zamysleli, zda skutečně nedělají něco špatně, tak nás jen bude norská propaganda krmit podobnými články. Chtěl bych proto váženým norským ‚expertům‘ vzkázat, že jsme jim na to neskočili a naše snahy změnit tento zrůdný systém nikdy nepřestanou!“ uzavřel europoslanec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatek

4:44 Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatek

ROZHOVOR Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera byl ministr vnitra Jan Hamáček…