Protesty mě utvrzují, že reforma je potřeba, říká nezničitelný Dobeš

29.02.2012 22:29

Protestující studenti s postojem ministra školství Josefa Dobeše vůči obsahu vysokoškolské reformy ani nehnou. Naopak. Jak uvedl v rozhovoru pro server Aktuálně.cz, čím více se proti reformě bude protestovat, tím víc se bude ministr o prosazení reformy snažit.

Protesty mě utvrzují, že reforma je potřeba, říká nezničitelný Dobeš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace studentstva proti Dobešovým reformám

Samotné protesty akademiků prý Dobeše nepřiměly ani k ústupu od myšlenky školného. Náhradní placení za překročení standardní doby studia má prý na svědomí TOP 09.

„Zhruba před čtrnácti dny, se zástupci TOP 09, jestli se nemýlím, tak to byla paní Putnová a pan Gazdík, sešli se studenty a pohřbili školné, tzn. vyjádřili se ve smyslu, že je není nyní třeba přijímat,“ nechápe Dobeš činnost koaličních partnerů, kteří se prý dříve navíc snažili prosadit školné natvrdo.

Svého úřadu se Dobeš podle svých slov vzdát nechce, navzdory ze všech stran sršící kritice. Čím větší tlak proti reformě je, tím více to prý ministra vede k názoru, že reforma je třeba.

„Dělám to proto, že cítím, že tlak, který tady kvůli tomu je, tak je proto, že spousta lidí pochopila, že reforma by mohla nakonec projít. Nikdy jsme nebyli tak blízko vysokoškolské reformě jako nyní. Jsou dva věcné záměry, reformu potřebujeme a mě tady drží taková buldočí chuť reformu dotáhnout,“ dodal Dobeš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemane, přiznej, s kým se stýkáš. Piráti a STAN chystají změnu

11:24 Zemane, přiznej, s kým se stýkáš. Piráti a STAN chystají změnu

Konečně projednat zákon o lobbingu – to chtějí prosadit Piráti a Starostové na páteční mimořádné sch…