Protřelý ekonom Páral: Bojte se Andreje Babiše. A začněte si všímat, co dělá, nebo špatně skončíte

07.07.2014 11:00

Publicista Pavel Páral kritizuje nájezd ministra financí Andreje Babiše (ANO) na státní firmy a zároveň odsuzuje pravicovou opozici za apatii, s jakou k těmto změnám ve vedení státních a polostátních firem přistupuje. Článek zveřejnil na serveru Pravybreh.cz.

Protřelý ekonom Páral: Bojte se Andreje Babiše. A začněte si všímat, co dělá, nebo špatně skončíte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a jeho náměstek Lukáš Wagenknecht představili dosavadní výsledky prověrky hospodaření resortů hnutí ANO
reklama

V úvodu svého komentáře připomíná výrok Miroslava Kalouska (TOP 09) na adresu Andreje Babiše, „že se ten pán chová jako tygr v masně“, a dodává, že je to sice trefné, ale nestačí to. Podle autora je třeba politické debaty o tom, co se v posledních dnech děje se státní mocí.

„Státní firmy jsou majetkem všech občanů, a nikoli těch osmnácti procent voličů ANO, a už vůbec nejsou a nesmí být součástí Agrofertu. Babiš při obsazování dozorčích rad rozhodujících o tom, kdo bude nakonec ve výkonném managementu, vězí hluboko v konfliktu zájmů. Jeho firmy jsou buď přímo obchodními partnery, nebo mají na podnikání státních firem své vlastní zájmy,“ zdůrazňuje publicista. Páral poukazuje také na to, že Andrej Babiš postupuje nejen bez konzultací s opozicí, ale koná i za zády svých koaličních partnerů.

Celý článek P. Párala ZDE

Je vnitrostranický boj o kandidátky to nejdůležitější?

Na serveru Pravybreh.cz Pavel Páral kritizuje postupy, které prý Andrej Babiš používá v prostředí byznysu a nyní zavádí do řízení státu. „Převzít firmu, zcela ji ovládnout a vytlačit její další spoluvlastníky je činnost, v níž ministr financí vyniká léta, a díky níž je tak bohatý, jak je. Jenže tady jsou těmi vlastníky občané této země a ochrana jejich majetku je první povinností politika, byť se tomu mnozí v minulosti zpronevěřili. A možná i v těchto konkrétních podnicích,“ upozorňuje Páral.

„Minulá selhání ovšem nejsou důvodem k rezignaci na základní hodnoty, na nichž stojí konzervativní politika. A ochrana vlastnictví, i toho státního, mezi tyto hodnoty patří,“ dodal.

Opozice podle autora nedostatečně reflektuje kroky Andreje Babiše a zabývá se pouze sama sebou. „Opravdu si účastníci našeho současného politického zájezdu myslí, že tím, co je teď nejdůležitější, je vnitrostranický boj o kandidátky, a tohle ať si řeší vládní koalice sama mezi sebou? Tak to taky mohou být ty poslední kandidátky, o něž se perou, protože takové partaje už fakt nikoho zajímat nebudou,“ varuje Pavel Páral.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pět let po smrti Miloslava Ransdorfa: Míla utínal fakty hřebínek navoněné bídě pravdolásky, vzpomíná kolega

18:41 Pět let po smrti Miloslava Ransdorfa: Míla utínal fakty hřebínek navoněné bídě pravdolásky, vzpomíná kolega

Někdejší místopředseda KSČM Josef Skála vzpomíná na Miloslava Ransdorfa. Dlouholetý europoslanec, al…