Provokace! Tomio Okamura den před výročím 21. srpna nahrál VIDEO na téma Rusko

20.08.2018 11:00

Tomio Okamura si vybral ideální čas na nový příspěvek. V den před jednadvacátým srpnem zveřejnil na svém facebookovém profilu video, ve kterém se Ruska zastává. Tvrdí, že obvinění z použití chemických zbraní je řízená provokace za účelem poškození diplomatických vztahů a že obchodní válka s Ruskem je v rozporu se zájmy ČR.

Provokace! Tomio Okamura den před výročím 21. srpna nahrál VIDEO na téma Rusko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

„Považuji oznámení administrativy USA o nových sankcích proti Rusku, které mají vstoupit v platnost 22. srpna, za účelové a neopodstatněné,“ uvádí Tomio Okamura svou řeč.

Anketa

Je pro vás 21. srpen 1968 bolavé téma?

16%
84%
hlasovalo: 12663 lidí

Pak zmiňuje všeobecně známou skutečnost, že Spojené státy k rozhodnutí o odpovědnosti Ruska dospěly s využitím amerického zákona o kontrole a likvidaci chemických a biologických zbraní. „O tom, jaké konkrétní důkazy Američany přesvědčily, se v prohlášení nic nepraví,“ míní předseda hnutí SPD. Pak dodává stanovisko: „Hnutí SPD je dlouhodobě přesvědčeno v případě použití chemických bojových látek, že jde o řízenou provokaci s cílem poškodit diplomatické vztahy mezi USA, Ruskem a Velkou Británií.“ A nakonec konstatoval, že vyvolání obchodní války s Ruskem je v hlubokém rozporu se zájmy České republiky a požádal sledující o jejich názory.

Na svém profilu za to sklidil prozatím jen chválu a souhlas. Markéta Pilná si myslí: „Rusko rozhodně nebude ‚ohýbat hřbet‘ před USA, Rusové jsou ekonomicky soběstační a nesmyslné sankce ze strany Ameriky je rozhodně ‚nepoloží‘.Máte opět správný názor, pane Okamuro, přeji hezký den.“

Fotogalerie: - Pozor, „Okamurova horečka"

Skupina Romane Kale Panthera předávala „Pohotovost...
Skupina Romane Kale Panthera předávala „Pohotovost...
Skupina Romane Kale Panthera předávala „Pohotovost...
Skupina Romane Kale Panthera předávala „Pohotovost...
Skupina Romane Kale Panthera předávala „Pohotovost...
Skupina Romane Kale Panthera předávala „Pohotovost...

O něco zdrženlivěji se projevuje Miloš Kulich. „Osobně si myslím, že Rusko nemusíme milovat, ale co se obchodní politiky týče, je pro nás jeho trh mnohem zajímavější co se exportu týče než trh USA, nebo EU. Dle mého soudu se USA jen snaží blokovat Rusko kvůli svým obchodním aktivitám v Evropě,“ píše.

Miroslav Lazák míní, že sankce Rusku prospějí. „Ne,ne ne. To, že sankce mají vůči RF pokračovat je už dohodnuté zákulisně předem a RF si je ve skutečnosti i přeje. Nejbohatší oligarchové v Rusku totiž masivně investují do jejich ekonomiky a chtěli mít od V. Putina záruku, že sankce budou nějakou dobu trvat, aby se jim jejich investice vyplatily. Toto je pronárodní politika, ač to na první pohled vypadá trochu jinak.Až sankce skončí, Rusku to nesmírně prospěje. Bude hosp. silnější, soběstačnější a nezávislější. Narozdíl od nás,“ tvrdí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

21:39 To bude s*ačka! Pozvracíte se! Ovčáček a Soukup vytočili celou „kavárnu". A to ještě ani nezačali

Oficiální stránka televize Barrandov na svém twitteru sdílela upoutávku na premiérový díl pořadu Pol…