Provokatér Šinágl rozesílá maily o své kandidauře na prezidenta

24.10.2012 12:26

Panoptikum obskurních kandidátů na post českého prezidenta je zase o jeden zajímavý exemplář bohatší. Známý protikomunistický provokatér a mluvčí tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu Jan Šinágl začal přes hromadně rozesílané a nevyžádané maily sbírat hlasy pro svou kandidaturu.

Provokatér Šinágl rozesílá maily o své kandidauře na prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Šinágl před sjezdem NS-LEV 21

Pikantní na tom je, že Šinágla v současnosti stíhá berounská policie pro popírání nacistických zločinů proti Židům a Čechům. A právě jim chce nyní Šinágl podle svých vlastních webových stránek stanout v čele. Stížnost proti svému stíhání mu přitom dozorující žalobce obratem zamítl.Šináglovi v poslední době narostlo sebevědomí poté, co veřejně vyzval ministra obrany Alexandra Vondru k demisi kvůli tomu, že si skupina vojenských záložníků a civilních military fandů ve svém volnu uspořádala hru s námětem obrany České republiky při nepokojích po rozpadu Evropské unie. Vondra tehdy okamžitě nařídil vojenské policii účastníky kriminalizovat, a když se zjistilo, že není za co, aspoň jejich jednotku zrušil a záložníky z armády podle svědectví z Krajského vojenského velitelství nechal vyhodit.

„Podpisem kandidatury Jana Šinágla podpoříte demokratičnost a důstojnost přímé volby presidenta České republiky,“ tvrdí sám o sobě muž, který chce usednout na Pražském hradě. Jedním z těchto vyhozených českých vlastenců je Libor Váňa, kterému paradoxně nyní došla Šináglova žádost o podporu prezidentské kandidatury.

„Jeho žádost považuji za drzost a to nejen proto, co způsobil naší jednotce, ale také kvůli jeho postojům k vlastnímu státu, národu a jeho angažovanosti ve prospěch neonacistů ze sudetoněmeckého landsmanšaftu. Pokud by se měl stát českým prezidentem, tak okamžitě emigruji, protože bychom se znovu stali totálním německým protektorátem Čech a Moravy,“ řekl naší redakci Šináglem oslovený Váňa.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: joh

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co je to dezinformace?

Proč není tento pojem legislativně uchopen a jak je možné, že i přesto vláda vyhazuje miliony za boj proti nim? Jak se dezinformace pozná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ještě hůř s elektřinou. Eurostatu v žebříčku něco chybí. A pro Česko to pak vypadá bídně

6:50 Ještě hůř s elektřinou. Eurostatu v žebříčku něco chybí. A pro Česko to pak vypadá bídně

Máme nejdražší elektřinu v Evropské unii. Na tom trvá Agrární komora ČR i přes novou metodiku měření…