Průlom? Francie si prý dokáže představit spolupráci s Asadem v boji proti IS

27.11.2015 11:40 | Zprávy
autor: vam, čtk

Vojska věrná režimu syrského prezidenta Bašára Asada by se mohla zapojit do koalice bojující proti radikální organizaci Islámský stát (IS). V rozhovoru poskytnutém rozhlasové stanici RTL to uvedl francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius. Paříž podle něj ale i nadále trvá na tom, že Asad musí odstoupit.

Průlom? Francie si prý dokáže představit spolupráci s Asadem v boji proti IS
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.

Boj s IS se dá podle Fabiuse vést dvěma způsoby: bombardováním a zásahem pozemních sil, „které však nemohou být naše, ale mohou být silami Svobodné syrské armády, arabských sunnitů a třeba i (syrského) režimu“. Na osvobození Sýrie od radikálních islamistů by se podle Fabiuse měli podílet rovněž místní Kurdové.

Francouzská vláda donedávna kategoricky vylučovala spolupráci s Asadovým režimem. Po teroristických útocích z 13. listopadu se ale Paříž pokouší vytvořit co nejširší mezinárodní koalici pro boj proti Islámskému státu, který se přihlásil k odpovědnosti za atentáty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Ukrajina v NATO

Kromě toho, že by Ukrajina nesměla být ve válce, co dalšího by podle vás musela splnit, aby byla členem NATO, což prosazujete? A musí s tím souhlasit všechny členské státy? Myslíte, že je reálné, že budou? Neslibuje se Ukrajině něco, co je vlastně téměř vyloučeno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nerudová: Macinka tahá kačera na špagátu. Přišla odpověď

22:10 Nerudová: Macinka tahá kačera na špagátu. Přišla odpověď

Europoslankyně Danuše Nerudová (STAN) se v rozhovoru pro TN Live ostře pustila do Motoristů i vlády …