Průlom: Nemuselo by se tomu říkat manželství, řekla Pekarová

29.06.2023 12:41 | Bleskově

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) ve Sněmovně k manželství pro všechny prohlásila, že ani pětikoalice v tomto ohledu nehlásí stoprocentní shodu. K čemu se však dle Pekarové většina stran koalice přiklání, je debata o názvu. Nemuselo by se tedy nutně jednat o „manželství“ mezi stejnopohlavními páry.

Průlom: Nemuselo by se tomu říkat manželství, řekla Pekarová
Foto: Screen FB Markéty Pekarové Adamové
Popisek: Markéta Pekarová Adamová v Senátu pláče

Předsedkyně poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dnes ve Sněmovně promluvila o manželství pro všechny. Ani mezi vládní koalicí v tomto ohledu dle jejích slov nepanuje shoda. „Samozřejmě ani my nemáme úplně stoprocentní jednolitou shodu. Každý má tu hranici, která je pro něj nepřekročitelná, někde jinde,“ uvedla Pekarová s tím, že i kvůli tomu byla sestavena pracovní skupina, ve které má svého zastupitele každá z koaličních stran. V této skupině se pak řeší možné styčné body koalice ve věci manželství pro všechny.

Na jednáních se dle Pekarové vede i debata ohledně názvu. Je možné, že by se sňatku mezi stejnopohlavními páry neříkalo manželství. „Já mohu říci, že se většina kloní k tomu, aspoň jak to vnímám, abychom skutečně vedli i tu rozpravu ohledně názvu. Tam si myslím, že je jednoznačný prostor se dohodnout,“ řekla Pekarová ve Sněmovně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luk

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

16:19 Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

To, co Andrej Babiš (ANO) započal, Petr Fiala (ODS) dorazí. Zelený teror se blíží. Udeří na peněženk…