Průs*r. Zdravotníci došli, Praha v nouzi. Hřib mimořádně vystoupil, je to zlé

03.12.2021 10:20

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl lidem pravdu. Situace v pražských nemocnicích je opravdu vážná a je třeba zatáhnout za záchranou brzdu. Začínají chybět lékaři a sestry. Hřib proto přišel s jasně formulovanou výzvou. Přesvědčte se sami.

Průs*r. Zdravotníci došli, Praha v nouzi. Hřib mimořádně vystoupil, je to zlé
Foto: Screen ČT24
Popisek: Pražské nemocnice prosí o pomoc

„Já budu velice stručný. Ta situace je opravdu vážná. Jednal jsem o ní s řediteli fakultních nemocnic ve středu. Podle jejich vyjádření bude na konci prosince v nemocnicích chybět zhruba tři sta zdravotníků, tedy 150 lékařů a 150 sester,“ oznámil Hřib do kamer ČT.

„Proto tedy nyní obesíláme ambulantní specialisty s výzvou, aby se, ideálně dobrovolně, přihlásili a následně tedy pomohli těm přetíženým nemocnicím. Já bych tedy touto cestou chtěl podpořit tuto výzvu. Já osobně s tím mám vlastní zkušenost, protože zhruba před rokem jsem i já na 14 dní nastoupil jako dobrovolník do nemocnice. Ještě při plnění svých standardních povinností primátora a lze to skloubit minimálně po tu dobu, která bude kritická v našich nemocnicích,“ uvedl Hřib.

Anketa

Necháte/nechali byste očkovat své malé dítě proti covidu-19?

12%
84%
hlasovalo: 42803 lidí
Poté požádal občany, aby se nechali očkovat u svých praktiků, protože personál v nemocnicích je opravdu vytížen natolik, že chybí i v opětovně otevíraných očkovacích centrech. Praktičtí lékaři by mohli dorazit za některými klienty přímo domů, pokud se např. starším lidem hůře chodí. A pokud nějaký praktik odmítá očkovat proti nemoci covid-19, mohou se prý lidé obrátit na svou zdravotní pojišťovnu.

Primář interní kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na tiskové konferenci připomněl, že vedle standardních úkolů musí nemocnice plnit i řadu dalších činností, jako je očkování nebo aplikace protilátek na covid, což znamená, že bylo potřeba omezit některé jiné činnosti. Proto nemocnice potřebují pomoc.

„Rád bych poděkoval všem, kteří nám už pomáhají. Např. Armáda ČR nám už poskytla pomoc do nemocnice. Je to opravdu velice důležité a jsme za to velice vděčni,“ zdůraznil.

Vedle armády pomáhá nemocnicím také Český červený kříž.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

8:24 Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

Hostem úterních Událostí, komentářů byl premiér Petr Fiala. Nejdříve oznámil, že co bude s vyhláškou…