Průšvih: Propagace EU připomněla Hitlerovu dobu, píše Kechlibar

28.02.2019 14:32

Bloger a pedagog Marian Kechlibar se na svém webu Kechlibar.net rozepsal o díle německého ilustrátora žijícího v Londýně Axela Schefflera. Ten totiž pozval své kolegy ke společnému dílu – nakreslení jejich představy Evropy a u toho si zarýt do tématu brexitu.

Průšvih: Propagace EU připomněla Hitlerovu dobu, píše Kechlibar
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Scheffler tak celkem sehnal 45 autorů, jejichž díla je možné zhlédnout na stránkách Deutsche Welle. Kechlibara zaujalo dílko britské autorky Polly Dunbar, jež nese jméno Lady Europe and children. Je na ní žena s modrými vlasy a šaty, která má u sebe kupu dětí v oblečení s národními vlajkami. Kechlibarovi to však přijde jako infantilní umění. Vnímá však podobnost s jiným z děl, na níž je slepice se svými kuřaty. 

Anketa

K jakému volebnímu výsledku směřuje ČSSD v příštích sněmovních volbách?

12%
85%
hlasovalo: 11636 lidí

Původní text ZDE

„Je to pohlednice z vichistické Francie roku 1942. Poměrně známá, na internetu koluje už pár let, na Redditu jsem ji poprvé viděl snad před třemi lety. Tu jen tak nezapomenete. Přeci jen nacikuřátko není k vidění každý den, navíc to dost zajímavě vypovídá o tom, jak ta třetí říše chtěla vidět samu sebe,“ poznamenal k ní Kechlibar a vyjmenoval i čtyři možnosti, jak k něčemu takovému mohlo dojít.

Zmiňuje nevinnou náhodu, nevinný plagiát, ale i cílený plagiát. A také „trolling par excellence, na úrovni těch akademiků, kteří posílali zhovadilé texty do feministických časopisů a podařilo se jim část z nich úspěšně udat. O téhle variantě uvažuji hlavně proto, že pod dílem je podepsána Britka. V takovém případě si už autorka v grantovém systému, podporujícím to správné umění, nejspíš do budoucna ani neškrtne, ale možná to za to stálo.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh

14:37 Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh

V Soukupových zprávách bylo zase veselo. Moderátor opět odpovídal na dotazy diváků. "Nedivila bych s…