První FOTO z místa: Ať žije Zeman! hlásá nápis na pódiu. Odhad: Zatím dva tisíce lidí

17.11.2015 13:38

Pražský Albertov, kde se má zhruba za půl hodiny objevit prezident Miloš Zeman, se plní lidmi. Organizátoři očekávají stovky lidí. ParlamentnímListům.cz se navíc povedlo definitivně vyvrátit spekulace, že akci na podporu prezidenta Zemana pořádá Blok proti islámu nebo kdokoli spojený s Martinem Konvičkou.

První FOTO z místa: Ať žije Zeman! hlásá nápis na pódiu. Odhad: Zatím dva tisíce lidí
Foto: Radim Panenka
Popisek: Shromáždění k výročí státního svátku 17.listopadu na Albertově
reklama

Po čtrnácté hodině odpoledne v rámci připomínky událostí 17. listopadu zavítá na pražský Albertov prezident republiky Miloš Zeman. Měl by položit květiny k pamětní desce, kterou loni odhalil spolu s prezidenty Slovenska, Polska, Maďarska a Německa.

Na stejné místo svolali manifestaci podporovatelé prezidenta, konkrétně Jelena Vičanová jako soukromá osoba. Nikoli tedy Blok proti islámu nebo Martin Konvička, jak některá média tvrdila. Konvička by měl nicméně podle informací ParlamentníchListů.cz být jedním z řečníků akce.

Vedle Konvičky promluví také senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba nebo poslanec Marek Černoch, který se chystá i zpívat. A pochopitelně se očekává i projev prezidenta Miloše Zemana.

Dle odhadu reportéra ParlamentníchListů.cz se na Albertově sešly ve 14 hodin dva tisíce lidí.


 

Okolí Albertova je uzavřeno, k pódiu se nedostane nikdo, aniž by prošel policejní kontrolou. Jsou tu desítky policistů i příslušníků prezidentské ochranky. Lidé stále přicházejí. Příznivci hlavy státu dorazili ze všech koutů republiky.

Na Albertově byl přítomen i Mikuláš Bek, rektor Masarykovy univerzity, který je otevřeným oponentem prezidenta Zemana. Na svém Facebooku si postěžoval, jak bezpečnostní opatření omezují rektory, kteří chtějí uctít 17. listopad nezávisle na prezidentské akci. „Albertov je 17. listopadu pro veřejnost uzavřen. Zástupci vysokých škol mohli k pamětní desce jen za policejní asistence na základě zvláštního povolení. Je rok 2015,“ postěžoval si a doplnil svou fotografii z místa, kterak mlčky stojí společně s rektorem Jihočeské univerzity Liborem Grubhoferem.

Před čtrnáctou hodinou, kdy se očekává projev prezidenta Zemana, se nad Albertovem objevil policejní vrtulník.

Poslední foto: Facebook rektora Beka

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…