První dáma Ivana Zemanová rozsvítí vánoční stromeček na Pražském hradě

01.12.2013 6:15

I letos se na Pražském hradě rozsvítí vánoční strom, dnešní odpolední slavnosti se zúčastní manželka prezidenta Ivana Zemanová. Současně bude opět zahájena charitativní sbírka na podporu Sdružení SOS dětských vesniček. Zemanová svou účastí naváže na tradici své předchůdkyně Livie Klausové.

První dáma Ivana Zemanová rozsvítí vánoční stromeček na Pražském hradě
Foto: Daniela Černá
Popisek: První dáma Ivana Zemanová

Ceremoniál na Jiřském náměstí začne v 16:00. Na Jiřském náměstí vystoupí fanfárový orchestr Hradní stráže, chlapecký pěvecký sbor Pueri Gaudentes a zpěvák Václav Neckář, zazní oblíbená píseň Půlnoční.

Výtěžek charitativní sbírky půjde na pomoc ohroženým dětem z SOS dětských vesniček již popatnácté. Zrod tradice vánočních sbírek na pomoc opuštěných dětí v pěstounských rodinách spadá až do roku 1924, kdy se díky spisovateli Rudolfu Těsnohlídkovi rozzářil na brněnském náměstí Svobody první vánoční strom republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…