První vtípky na adresu Tomáše Hudečka jsou tu

15.10.2014 13:15 | Zprávy

Pokud by šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg tvrdošíjně neprosazoval na místo lídra pražské kandidátky stávajícího primátora Tomáše Hudečka, mohla tato strana volby v hlavním městě vyhrát, myslí si bývalý český premiér Jiří Paroubek.

První vtípky na adresu Tomáše Hudečka jsou tu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jiří Paroubek

Ten se ve svém dnešním zamyšlení, které se týká vystoupení Tomáše Hudečka a jeho stranického soupeře Jiřího Vávry z TOP 09, věnuje událostem, jež tomuto kroku předcházely.

Co rezignaci obou politiků předcházelo?

Připomíná, že Hudeček nejprve nezařadil na kandidátní listinu pro volby do Zastupitelstva hlavního města Prahy svého náměstka Vávru, ten jej pak po volbách obvinil, že může za neúspěch TOP 09 v Praze. A v souvislosti s informacemi, že se měl Hudeček údajně ucházet o místo na kandidátce hnutí ANO, jej vyzval k rezignaci.

Hudeček ale tvrzení o tom, že by chtěl kandidovat za ANO, odmítl, stejně tak odmítl odstoupit a naopak vyzval k rezignaci Vávru. To kvůli fotografiím z narozeninové oslavy, na které byl Vávra zachycen společně s jedním z pražských kmotrů.

Tyto spory dnes vyvrcholily tím, že oba rezignovali na členství ve straně, jejich rezignace byla jednomyslně přijata.

Vina je na straně Schwarzenberga

„Je faktem, že pokud by K. Schwarzenberg tak tvrdošíjně neprosazoval T. Hudečka jako lídra pražské kandidátky, a místo něho by strana vybrala někoho dospělého, mohla TOP 09 v Praze zvítězit. T. Hudeček by se měl nyní věnovat třeba rybaření nebo jiným činnostem, které jej budou duševně vysilovat méně než politika,“ dodal Paroubek.

Volební debakl TOP 09 si vzal na paškál neznámý vtipálek

V souvislosti s neúspěchem pražské TOP 09 v komunálních volbách se po internetu šíří vtip, který je parodií na předvolební plakáty TOP 09, na nichž je k volebnímu heslu „Vracíme vám Prahu“ připsáno „Děkuji, Andrej“, ve zřejmé narážce na to, že volby do pražského zastupitelstva vyhrálo hnutí ANO vedené Andrejem Babišem.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…