Prymula? Ale kdepak. V ANO se po Vojtěchovi vytahují úplně jiná jména

21. 9. 2020 9:51

Po rezignaci Adama Vojtěcha se v hnutí ANO začíná intenzivně hledat nový ministr zdravotnictví. Podle informací ParlamentníchListů.cz jsou ve hře jména minimálně tří profesorů a uznávaných lékařských kapacit. A není mezi nimi Roman Prymula, jak si myslí část opozice.

Prymula? Ale kdepak. V ANO se po Vojtěchovi vytahují úplně jiná jména
Foto: Screen Youtube
Popisek: Premiér Andrej Babiš při debatě na fóru ve slovinském Bledu
reklama

V pondělí, hned po osmé hodině ranní, předstoupil před novináře v atriu Ministerstva zdravotnictví ministr Adam Vojtěch, společně s kompletním vedením ministerstva. A velmi rychle oznámil, že se rozhodl rezignovat na svou funkci.

Anketa

Byl Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

91%
9%
hlasovalo: 12952 lidí

„Funkci jsem vykonával srdcem spolu se svými kolegy. Za ty tři roky se podařilo prosadit mnoho změn,“ zaznělo z jeho úst dále.

Podle informací ParlamentníchListů.cz nebyla jeho rezignace pro Andreje Babiše překvapivou zprávou. Tomu nasvědčuje i premiérova rychlá a připravená reakce na Vojtěchovu rezignaci na sociálních sítích.

„Moc děkuju Adamovi Vojtěchovi za práci, kterou na zdravotnictví vykonal. Je to slušný, poctivý a velmi pracovitý člověk. Jsem přesvědčen, že kdyby veškerou svou energii nemusel vydat na boj koronavirem, jednou by se na něj vzpomínalo jako na nejlepšího ministra zdravotnictví,“ napsal premiér.

Podle něj Vojtěch udělal na ministerstvu zdravotnictví více práce než většina jeho předchůdců. „Boj s první vlnou viru zvládnul neuvěřitelně. Chápu, že už toho na něj muselo být moc, že byl znechucený politikou a médii a rozhodl se odejít,“ dodal premiér, který Vojtěchovi přeje v další kariéře jen to nejlepší. Odstupující ministr zůstává poslancem.

Prymula? Ve hře jsou úplně jiná jména

Již po nedělním vystoupení Adama Vojtěcha se na sociálních sítích mezi obeznámenými osobami objevily názory, že v dohledné budoucnosti ministr Adam Vojtěch skončí, názory se klonily spíše k tomu, že bude premiérem odvolán.

Anketa

Bojíte se COVIDu-19? (Ptáme se od 16.9.2020)

41%
59%
hlasovalo: 20786 lidí
Opoziční předák Vít Rakušan v České televizi bezprostředně po Vojtěchově rezignaci vykládal, že Andrej Babiš jako Vojtěchova nástupce nejspíš vytáhne Romana Prymulu.

Podle informací ParlamentníchListů.cz z hnutí ANO ale bývalý náměstek ministra zdravotnictví novým ministrem být nemá.

Zaznívá též jméno Aleksi Šedo. Ten od začátku září vystřídal Romana Prymulu ve funkci náměstka ministra zdravotnictví. Bývalý děkan 1. lékařské fakulty UK by tak na ministerstvu zaznamenal velmi rychlý postup.

Podle informací ParlamentníchListů.cz je ale třeba hledat favority na Vojtěchovo křeslo jinde. Vedení ANO preferuje celkem tři kandidáty. Jedná se o tři uznávané lékařské kapacity, z nichž dvě jsou současně poslanci hnutí ANO.

Jde o profesorku Věru Adámkovou, předsedkyni zdravotnického výboru Poslanecké sněmovny. Dále o profesora Julia Špičáka, který je členem tohoto výboru.

Třetím kandidátem je pak profesor Jaroslav Štěrba, uznávaný expert na dětskou onkologii, působící ve fakultní nemocnici v Brně jako tamní generální ředitel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jakub Vosáhlo
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…