Prymula je součást tajného Babišova plánu, píše novinář Kmenta

23.09.2020 9:40

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta má za to, že stávající premiér Andrej Babiš (ANO) si připravuje půdu pro svou kandidaturu na Hrad v roce 2023, kdy vyprší mandát stávajícímu prezidentovi Miloši Zemanovi.

Prymula je součást tajného Babišova plánu, píše novinář Kmenta
Foto: redakce
Popisek: Jaroslav Kmenta

Podle investigativního novináře Jaroslava Kmenty vyměnil ministra zdravotnictví, aby ukázal pozitivní gesto k Hradu. Není tajemstvím, že prezident Miloš Zeman nového ministra zdravotnictví za hnutí ANO Romana Prymulu oceňuje. Ostatně už sám oznámil, že 28. října udělí Prymulovi státní vyznamenání.

Kmenta v kometáři pro server Seznam zprávy.cz napsal, že Prymula patří mezi osobnosti nakloněné právě Zemanovi. Vliv prezidenta na vládu se tak ještě posílí.

Zároveň je to podle Kmenty jeden z nenápadných kroků, kterými si Babiš chce připravit cestu ke kandidatuře na prezidenta.

Jsem přesvědčen, že Andrej Babiš zcela vážně uvažuje o tom, že se bude v příštích volbách ucházet o prezidentský úřad. A tajně a skrytě si se Zemanem vekslují poukázky na vládní resorty za to, že Zeman předá ve finále Babišovi své voliče. Bez nich by se třicetiprocentní Babiš v prezidentských volbách neobešel,“ napsal Kmenta.

Podle novináře jde o politický kalkul, který budí hrůzu.

„Tito dva pánové nepřišli politiku zkultivovat, ale zobchodovat. Je šílené, že jsou schopni zajít tak daleko, že při tom hazardují i se zdravím občanů,“ uzavřel Kmenta.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vztek kvůli Ukrajincům: Sněmovnou to nekončí. Česko se otřáslo

11:40 Vztek kvůli Ukrajincům: Sněmovnou to nekončí. Česko se otřáslo

Strany vládní pětikoalice, společně s hnutím ANO, včera ve Sněmovně schválily návrh kabinetu premiér…