Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

24.09.2022 19:55 | Ze sítí

Jedním z těch, kdo se do Senátu téměř určitě nepodívá, je kandidát TOP 09 Zdeněk Šarapatka, bývalý radní ČT. V Mělníku se rozhoduje, zda bude čtvrtý či pátý. K nemalé radosti těch, které pomlouval či urážel. „Pan Šarapatka je zatím v Mělníku na pěkném 5. místě. Snad mu to vydrží,“ doufal poslanecký asistent Walter Kraft. A ozvala se i tvrdší slova a také výsměch, že teď bude muset bývalý radní „na pracák“.

Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky
Foto: Facebook.com
Popisek: Zdeněk Šarapatka s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 11022 lidí
V těchto senátních volbách kandiduje řada osobností známých z jiné funkce. Jednou z nich je i bývalý radní Zdeněk Šarapatka, který kandiduje v Mělníku za TOP 09. V současné době je sečteno přes 70 % hlasů a je v podstatě jisté, že senátorem se bývalý radní ČT nestane. Momentálně se rozhoduje o tom, zda bude na čtvrtém nebo pátém místě, o které soutěží s odborníkem na energetiku Ivanem Noveským ze strany PRO.

Že do druhého kola nepostoupí, si myslí i Luboš Rosí, hlavní tvář Newsroomu ČT24. „Zdeněk Šarapatka s vysokou pravděpodobností nepostoupí do druhého kola. Mělník, sečteno 65 % – Šarapatka 10 procent hlasů, nad ním Petr Holeček (STAN) 20 %, Jarmila Smotlachová (ODS) 24 %, Andrea Brzobohatá (ANO) 25 %.“ Šarapatka byl přitom v Radě ČT velkým obráncem současné podoby ČT, tedy i Newsroomu ČT24.

Vehementně jej přitom podpořil Miroslav Kalousek, někdejší předseda TOP 09, který Šarapatku už prohlašoval za budoucího senátora.

Může jít o obrázek 4 lidem a text that says 'Miroslav Kalousek 30.8. Budouci senátor, byvalý poslanec a stálice na péveckém nebi se na vás teší ve stredu V Brandyse nad Labem. Zdenčk Šarapatka do Senátu! NA PIVO S MIRKEM, ZDENKEM Dagmar PECKOvoU'

Sám kandidát se ještě před uzavřením volebních místností pochlubil, že na výsledky čeká v přírodě. „Všemocná příroda se jen shovívavě usmívá nad tím naším titěrným soupeřením,“ komentoval.

V půl šesté však byl už v obleku ve volebním štábu spolu se svým podporovatelem, kavárníkem Lukášem Valentou, který ho chválil za „vynikající práci“.

Nutno říci, že neúspěch Šarapatky některým lidem dělá radost. „Pan Šarapatka je zatím v Mělníku na pěkném 5. místě. Snad mu to vydrží,“ doufal poslanecký asistent Walter Kraft. Šarapatka se v mezičase posunul před Ivana Noveského, že by se ovšem dostal výše, zřejmě nehrozí.

„Šarapatka out. Z ničeho nemám větší radost, protože co si ten zmrd vůči mně dovolil, potrestám pěknou po tlamě, jestli ho potkám,“ radoval se bývalý odéesák Petr Paulczyňski.

A ozval se také satirický účet Peťulína Markvartová, který také evidentně nemá Šarapatku v lásce: „Dnešní volby už nemůžou dopadnout špatně. Tenhle kripl, tohle ztělesněné zmrdství se jde v pondělí hlásit na pracák.“

Jedním z těch, kdo mírně řečeno Šarapatku a jeho názory nemusí, je i člen Rady ČT Luboš Xaver Veselý. Šarapatka na něj několikrát nasazoval. Moderátor se mu odvděčil tím, že reklamou na Facebooku, která se zobrazuje i v den voleb, připomenul své video „Špína jménem Šarapatka“, a dodal, že zlu se neustupuje. V něm mimo jiné připomíná Šarapatkovu neúspěšnou dráhu moderátora, například když se Bohuslava Sobotky ptal: „Jak se vám chodí?“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

Vím, komu v Evropě a Americe volat

To je možné, ale myslíte, že vás někdo bude poslouchat, že nám někdo pomůže? Neměli bychom se už konečně spoléhat hlavně na sebe. Německo se také nestalo silným hráčem proto, že spoléhalo na ostatní, Francie jak by smet.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sebrat ambasádě Ruska elektřinu, plyn, vše. Přední tvář TV NOVA v akci

10:24 Sebrat ambasádě Ruska elektřinu, plyn, vše. Přední tvář TV NOVA v akci

Světlo světa spatřila další z řady petic kolujících českým veřejným prostorem. Tato nová petice přip…