Pukne kavárna? Informace o nové knize Miloše Zemana. A „pěkný“ vzkaz přímo od prezidenta

07.11.2017 17:14

Dokážeme si vládnout sami. Jde nejen o známý výrok prezidenta Miloše Zemana, ale nyní též o název nové knihy rozhovorů Radima Panenky z ParlamentníchListů.cz s hlavou státu. Publikace se v těchto dnech objeví na pultech českých knihkupectví. Do knihy přispěl mluvčí Jiří Ovčáček, předmluvu napsala ministryně Karla Šlechtová.

Pukne kavárna? Informace o nové knize Miloše Zemana. A „pěkný“ vzkaz přímo od prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Přebal knihy rozhovorů s Milošem Zemanem Dokážeme si vládnout sami
reklama

Kniha Tato země je naše má pokračování. Po více než roce knižně vychází souhrn nových rozhovorů s prezidentem republiky. Publikace nese název Dokážeme si vládnout sami, což je věta, kterou Miloš Zeman pronesl v jednom ze svých projevů.

Rozhovory, které tvoří páteřní část knihy, vedl stejně jako v předchozím případě  původně pro ParlamentníListy.cz Radim Panenka. Každý z rozhovorů v jeho závěru svou glosou doplnil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Kniha obsahuje i desítky dosud nikdy nepublikovaných snímků prezidenta Zemana od jeho oficiální fotografky Hanky Brožkové. Předmluvu napsala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO), která má dlouhodobě s hlavou státu blízké a přátelské vztahy.

„Tomáš Masaryk napsal, že myšlení bolí. Přeji čtenářům této knihy bolest,“ vzkázal originálně prostřednictvím PL čtenářům nové knihy prezident Miloš Zeman.

Snímek z předání nové knihy prezidentu Zemanovi. Foto - Hanka Brožková

Podle Jiřího Ovčáčka, který každý rozhovor opatřil zhruba půlstránkovým komentářem, může být kniha protiváhou vůči polopravdám a lžím, které na prezidentovu adresu zaznívají v médiích.

„Pan prezident je pravidelným terčem útoků mediálního mainstreamu v čele s Českou televizí a Bakalovým vydavatelstvím. Zaznívají polopravdy i vyslovené lži. Kniha je unikátní příležitostí seznámit se bez zprostředkování s názory pana prezidenta,“ uvedl na adresu knihy její spoluautor a mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Nový knižní počin je podle jeho slov hmatatelným důkazem, že na Pražském hradě sídlí vskutku český prezident, který usiluje o to, aby se naše republika před nikým nehrbila a byla sebevědomá.

Obálka knihy Dokážeme si vládnout sami

Odmítá zároveň trzení některých médií, že je kniha součástí volební kampaně. „Kniha není kampaň. Kniha umožňuje poznat člověka, kterému je věnována. Knih o panu prezidentovi již ostatně bylo vydáno několik. V poslední době například též zajímavá publikace politologa Lubomíra Kopečka. Mimochodem, kniha vyšla i o jednom z protikandidátů,“ připomíná mluvčí.

Jiří Ovčáček dodává, že se kolem knihy rozpoutá útočná kampaň, stejně jako tomu bylo v případě vydání prvního dílu v loňském roce (více ZDE). „Mediální mainstream a ‚pražskou kavárnu‘ jakékoliv pozitivní počiny týkající se pana prezidenta rozrušují a přivádějí do stavu nepříčetnosti,“ neodpustil si šťouchanec.

Předmluvu do knihy napsala Karla Šlechtová, prezidentova nejoblíbenější ministryně, jak sám Miloš Zeman o šéfce resortu místního rozvoje mluví. „Pracovat pro naši zemi je pro mě čest a služba národu. To samé jsem hledala celý život u politiků. A našla jsem to u pana prezidenta Miloše Zemana. Hodnoty a vlastenectví máme společné. Nejen že je prezident, kterému jednoduše ‚o nás jde‘. Je hlavně silná a svébytná osobnost, která se nenechá zmanipulovat nikým, ani veřejným míněním, ani svými poradci, ani šéfy světových velmocí,“ píše v předmluvě.

Podoba billboardu, který je součástí reklamní kampaně

„Pan prezident Miloš Zeman je naše kotva v rozbouřeném moři a já doufám, že to tak zůstane i nadále,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz k vydání knihy Karla Šlechtová. Její předmluva je z velké části laděná značně osobně. Ministryně do textu přetavila své vnitřní pocity, jaké z Miloše Zemana má, a proč si ho váží coby prezidenta republiky, občana i přítele.

„Neexistuje ucelenější počin, který by obšírněji a zároveň přitažlivě dokumentoval názory prezidenta republiky na nejzávažnější témata domácí i světové politiky, než je tato kniha. Rozhovory vznikaly postupně během uplynulého roku, nikoli najednou. Čtenář proto má jedinečnou možnost porovnat, zda je prezident názorově konzistentní,“ sděluje k tomu autor rozhovorů Radim Panenka.

Kniha Dokážeme si vládnout sami se v těchto dnech dostává na pulty českých knihkupců. Startovní náklad publikace je 7500 výtisků, o dva tisíce víc než v případě prvního dílu, což dokládá velký zájem ze strany jednotlivých knihkupectví.

O distribuci po celé republice se stejně jako loni u předchozí knihy stará největší distribuční síť Euromedia. Součástí uvedení knihy Dokážeme si vládnout sami na trh je i reklamní kampaň na billboardech a bigboardech po celé zemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Martin Huml
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …