Půl miliardy korun? Marek Dalík si o ně prostě řekl, asi se ani s nikým nedomlouval, tvrdí soud

04.07.2016 8:03 | Zprávy

Lobbista Marek Dalík si má odsedět čtyři roky ve vězení. A to za to, že se „v podstatě chopil určité příležitosti a prostě řečeno to na zástupce dodavatele zkusil“. Toto zaznělo v odůvodnění rozsudku pražského vrchního soudu. Píše o tom server Novinky.cz.

Půl miliardy korun? Marek Dalík si o ně prostě řekl, asi se ani s nikým nedomlouval, tvrdí soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Dalík u soudu

Dalík si měl totiž v listopadu 2007 na schůzce v pražské restauraci U Malířů říct o částku 3x 6 milionů eur. To bylo tehdy 484,1 milionu korun. Peníze chtěl po zástupci rakouské firmy Steyr. Ta měla jako výrobce dodat české armádě obrněná vozidla Pandur. 

Dalíkovo jednání bylo nejprve považováno za korupci, odvolací vrchní soud však jeho počínání označil za pokus o podvod. Místo pěti let, které Dalíkovi vyměřil pražský městský soud, tak Dalík dostal čtyři roky, a to ve věznici s dozorem. Navíc musí Dalík uhradit čtyři miliony korun, jinak bude za mřížemi ještě o dva roky déle.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Mnichov

Pane doktore, rád bych si ujasnil váš postoj k české otázce a k Benešovým dekretům. Několikrát jste přidal rovnítko mezi Mnichovem a postojem některých reprezentantů bývalé opozice ve vztahu k Ukrajině. Prosím o vysvětlení. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřibovo řešení Stanjurovy sekery: Tak Babiš vrátí dotace a bude na školství

12:43 Hřibovo řešení Stanjurovy sekery: Tak Babiš vrátí dotace a bude na školství

„Asi jsou stále ještě opilí volebním úspěchem.“ „Mně to přijde jako zrada na voličích, ale to si Mot…