Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

26.02.2021 22:38 | Zprávy
autor: vef

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele.

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda
Foto: Screen ČT24
Popisek: Tiskovka po jednání vlády, které omezilo pohyb obyvatel

„Nouzový stav potřebujeme hlavně pro to, abychom ochránili životy občanů,“ zahájil tiskovou konferenci Andrej Babiš (ANO). Stejně jako v Poslanecké sněmovně dnes odpoledne se následně vrátil do historie a do počátku epidemie vloni v březnu.

Vyzval k tomu, aby se lidé chovali stejně jako před rokem, kdy se lidé báli pod dojmem záběrů z italského Bergama. „Pokud to neuděláme, celý svět uvidí Bergamo v Čechách. Ještě jednou nám dejte šanci a musíme společně v rámci nouzového stavu vydržet a zastavit vir a vrátit se postupně do normálu,“ apeloval Babiš.

Od pondělí na tři týdny bude výrazně omezen pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…