Pustí tam Havlíčka? Fialova Sněmovna bude mít o čem přemýšlet

07.01.2022 7:36 | Zprávy

Na post místopředsedy Sněmovny nominuje hnutí ANO bývalého dvojministra Karla Havlíčka, v České televizi to oznámila předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová, píší Novinky.

Pustí tam Havlíčka? Fialova Sněmovna bude mít o čem přemýšlet
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Karel Havlíček (ANO)

Na funkci místopředsedy hnutí dosud neúspěšně navrhovalo předchozího předsedu Sněmovny Radka Vondráčka. Po neúspěchu s nominací Vondráčka mluvil o možnosti navrhnout na post Havlíčka už dříve předseda ANO Andrej Babiš.

Původní zdroj ZDE.

„Já už jsem podepsala nominační papíry,“ řekla nyní ČT Schillerová. „V rámci hnutí ANO na něm (Havlíčkovi) byla – na druhém místě po Radku Vondráčkovi – jednomyslná shoda. Je to prostě výrazný člověk, který může působit ve vedení Sněmovny,“ doplnila.

ANO Havlíčka ve vedení Sněmovny chtělo už při volbě 10. listopadu, tehdy ale dolní komora nominaci smetla kvůli nepřípustné kumulaci funkcí. Havlíček byl totiž v té době stále ministrem dopravy, průmyslu a vicepremiérem. Sněmovna tehdy uvedla, že by se nejprve musel vzdát funkcí ve vládě, aby mohl být podle ústavy zvolen do vedení komory.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

21:00 Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

Velká konfrontace je blízko. „Ne víc než tři až čtyři měsíce,“ říká v rozhovoru pro švýcarský magazí…