Putin vyslal varování do NATO

19.07.2018 22:22

Před sbližováním s Ukrajinou a Gruzií varuje NATO ruský prezident Vladimir Putin. Severoatlantickou alianci Moskva považuje za nepřátelské uskupení a proti jejímu dalšímu rozšiřování chová výhrady. „Budeme reagovat úměrně na podobné agresivní kroky, které představují přímé ohrožení Ruska,“ uvedl Putin.

Putin vyslal varování do NATO
Foto: Repro Youtube
Popisek: Vladimir Putin na stanici FOX News

„Naši kolegové, kteří se snaží situaci zhoršit a usilují o vtažení mimo jiné Ukrajiny a Gruzie na oběžnou dráhu Aliance, by měli uvažovat o možných důsledcích takové nezodpovědné politiky,“ varoval ruský prezident na poradě s ruskými velvyslanci svolanými do Moskvy.

Zajistit stabilitu může podle Putina pouze rozšiřování spolupráce a obnovování důvěry, a ne ve vytváření nových základen a vojenské infrastruktury NATO u ruských hranic. Na poradě také Putin podle agentury Reuters uvedl, že o věci jednal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v pondělí v Helsinkách.

Proti případnému vstupu Ukrajiny a Gruzie do NATO se Putin ohradil také v nedávném rozhovoru televizi Fox News v Helsinkách. Přislíbil tehdy, že ruská reakce na přiblížení NATO k ruským hranicím bude „krajně negativní“.

„Rusko nemá právo rozhodovat za jiné země, co mají, či nemají udělat. Pouze 29 zemí – členové NATO a Gruzie jako kandidátská země – mohou rozhodnout, kdy se Gruzie stane členem Aliance,“ reagoval na Putinova slova generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg. Putin na poradě velvyslanců dnes také varoval, že vidí vážná rizika vyhrocení konfliktu v Donbasu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Pravidla musí být porušena,“ vyzvala Greta. Neuvěříte, co pak aktivisti provedli

11:30 VIDEO „Pravidla musí být porušena,“ vyzvala Greta. Neuvěříte, co pak aktivisti provedli

Londýn se stal centrem protestů aktivistů z Extinction Rebellion. Policie sice protesty v Londýně za…