Putin vyslal varování do NATO

19.07.2018 22:22

Před sbližováním s Ukrajinou a Gruzií varuje NATO ruský prezident Vladimir Putin. Severoatlantickou alianci Moskva považuje za nepřátelské uskupení a proti jejímu dalšímu rozšiřování chová výhrady. „Budeme reagovat úměrně na podobné agresivní kroky, které představují přímé ohrožení Ruska,“ uvedl Putin.

Putin vyslal varování do NATO
Foto: Repro Youtube
Popisek: Vladimir Putin na stanici FOX News

„Naši kolegové, kteří se snaží situaci zhoršit a usilují o vtažení mimo jiné Ukrajiny a Gruzie na oběžnou dráhu Aliance, by měli uvažovat o možných důsledcích takové nezodpovědné politiky,“ varoval ruský prezident na poradě s ruskými velvyslanci svolanými do Moskvy.

Zajistit stabilitu může podle Putina pouze rozšiřování spolupráce a obnovování důvěry, a ne ve vytváření nových základen a vojenské infrastruktury NATO u ruských hranic. Na poradě také Putin podle agentury Reuters uvedl, že o věci jednal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v pondělí v Helsinkách.

Proti případnému vstupu Ukrajiny a Gruzie do NATO se Putin ohradil také v nedávném rozhovoru televizi Fox News v Helsinkách. Přislíbil tehdy, že ruská reakce na přiblížení NATO k ruským hranicím bude „krajně negativní“.

„Rusko nemá právo rozhodovat za jiné země, co mají, či nemají udělat. Pouze 29 zemí – členové NATO a Gruzie jako kandidátská země – mohou rozhodnout, kdy se Gruzie stane členem Aliance,“ reagoval na Putinova slova generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg. Putin na poradě velvyslanců dnes také varoval, že vidí vážná rizika vyhrocení konfliktu v Donbasu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Jan Veleba byl položen dotaz

České potraviny

Dobrý den, dnes jsem vyslechla v rádiu zprávu, že zemědělci v Oseku u Rokycan musí nechat ležet ladem 100 ha půdy. Copak není možné, aby spojili síly čeští zemědělci, výrobci potravin z českých surovin, ovocnáři, zelináři a český svaz spotřebních družstev a prodávali se české produkty v českých obch...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

14:10 „Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

Slova bývalého moderního pětibojaře a olympijského vítěze Davida Svobody o tom, že Rusko možná není …