Putinova štěňátka. Chce se předvést jako lidumil, píše obamovský deník

12.10.2017 19:58

Server deníku Washington Post poukazuje na to, že světoví lídři vozí ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi dárky v podobě štěňat. Ten se prý snaží dát najevo, že má zvířata rád, takže nemůže být tak strašlivý diktátor, jak se o něm říká na Západě.

Putinova štěňátka. Chce se předvést jako lidumil, píše obamovský deník
Foto: Personal website Vladimir Putin
Popisek: Vladimir Putin

Turkmenský prezident Gurbanguly Berdimuhamedow se sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a přivezl mu dárek. Štěně. Štěně vzácného plemene tzv. středoasijský ovčák. Pojmenoval ho „Věrný“. Putin si štěně vzal, pochoval si ho v náručí, pohladil ho a dokonce mu dal pusu na čelo, píše americký deník.

Berdimuhamedow zřejmě doufal, že mu štěně pomůže prolomit ledy. Turkmenistánu se tak úplně nedaří prodávat zemní plyn Rusku. Tento obchod přitom v minulosti fungoval dobře.

Putin je známý milovník psů, čehož prý v minulosti využili mnozí světoví lídři. Putin dostal štěně od japonské vlády, od bulharské vlády nebo od ruského ministra obrany Sergeje Šojgu.  

„Pro ruského vůdce je každý obraz důležitý. Od fotky lovce bez trička, až po jeho dovednosti v džudu. Vše je děláno na politický efekt. Putinova láska ke zvířatům má často strategický význam. Nejde jen o psy. V průběhu let se Putin nechal vyfotografovat s celou řadou zvířat – od ledního medvěda, přes sibiřského tygra až po delfíny,“ píše deník.

Celý článek v angličtině naleznete zde

Politolog Jan Kubik říká, že se Putin staví do role milovníka zvířat, aby nevypadal tolik jako odpudivý diktátor. „Miluji zvířata. Takže nejsem tak bezcitný diktátor, jak si myslí lidé z Západu,“ chce tím prý lidem vzkázat Putin. A zároveň dodává „mám srdce, ale má láska je těžká, mužná“.

Deník Washington Post k tomu ovšem dodává, že Putin vždycky nebyl milovníkem zvířat. Když se blížila zimní olympiáda v Soči, nechal údajně z letoviska odstranit toulavé psy. Psů využil i při rozhovorech s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, která se psů bojí. Putin si na jednání s Merkelovou zavolal psa. Dáma, kterou v minulosti pes pokousal, znejistěla, ale Putin později tvrdil, že o strachu Merkelové ze psů nic nevěděl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

22:35 Miloš Zeman: Volby v Rusku byly demokratické, Putin je silný prezident. Rusové mu ze tří čtvrtin věří, to je pro velmoc důležité

Jako každý týden v hlavním vysílacím čase se vysílal na TV Barrandov Týden s prezidentem Jaromíra So…