Pytel blech. Po konci Kalouska mluví o „demobloku“ zkušený hráč: Vše je jinak. A Babiš...

14.07.2020 13:37

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov okomentoval čin poslance TOP 09 Miroslava Kalouska. Tento politický matador v neděli oznámil, že v roce 2021 již nebude kandidovat do poslanecké sněmovny. Chce namísto toho jednat o společném postupu tradičních politických stran.

Pytel blech. Po konci Kalouska mluví o „demobloku“ zkušený hráč: Vše je jinak. A Babiš...
Foto: Repro ČT24
Popisek: Předseda poslaneckého klubu TOP09, Miroslav Kalousek

„Pokud se mají spojit ODS, Top 09, Piráti a STAN jen proto, aby poslali ANO do opozice, nepřeji ČR to, co bude zákonitě následovat. Aliance, jejímž jediným cílem je získat moc, se hned poté, co se k ní dostane, rozpadne. Bez jednotné vize, autority, plánu... a respektovaneho lídra,“ poznamenává k tomuto plánu Petrov.

„Že to Babiš hraje s veřejností? Stejně tak to budou dělat všichni, navíc přibudou vnitřní intriky a neustálé pokusy svou pravdu podpořit velkým a silnějším bratrem EU. ANO je jako korporace. Každý odpovědný manažer musí myslet na exit strategii firmy. Tedy za jakých podmínek ‚impérium‘ předat dřív, než ho k tomu třeba donutí okolnosti. Ta v případě AB může vypadat velmi různě. Přes kandidaturu na prezidenta, prodej Agrofertu a přesunutí se do šedé zóny (vzpomeňme na vliv důchodce na Vysočine)... v domácím firemním prostředí je to už tak deset let velké téma, kdy otcové zakladatelé řeší nastupnictví. Je mnoho popsaných modelů, jak to dělají v zahraničí,“ dodal Petrov.

„Vytvořit demoblok ze slabých politických hráčů neznamená, že vznikne silná alternativa. Naopak vznikne ‚pytel blech‘, který se hned po vítězství bude potýkat s chaosem a nesoudržností,“ míní Petrov.

„Pokud neexistuje přirozený lídr, který Babiše porazí, myšlenka sjednocení opozice není pro voliče žádná výhra, spíš bych jako politický subjekt kalkuloval s možnostmi, které Andrej Babiš před sebou má. A těch zase není nekonečná řada,“ uzavřel.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…