Pytel blech. Po konci Kalouska mluví o „demobloku“ zkušený hráč: Vše je jinak. A Babiš...

14. 7. 2020 13:37

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov okomentoval čin poslance TOP 09 Miroslava Kalouska. Tento politický matador v neděli oznámil, že v roce 2021 již nebude kandidovat do poslanecké sněmovny. Chce namísto toho jednat o společném postupu tradičních politických stran.

Pytel blech. Po konci Kalouska mluví o „demobloku“ zkušený hráč: Vše je jinak. A Babiš...
Foto: Repro ČT24
Popisek: Předseda poslaneckého klubu TOP09, Miroslav Kalousek
reklama

„Pokud se mají spojit ODS, Top 09, Piráti a STAN jen proto, aby poslali ANO do opozice, nepřeji ČR to, co bude zákonitě následovat. Aliance, jejímž jediným cílem je získat moc, se hned poté, co se k ní dostane, rozpadne. Bez jednotné vize, autority, plánu... a respektovaneho lídra,“ poznamenává k tomuto plánu Petrov.

„Že to Babiš hraje s veřejností? Stejně tak to budou dělat všichni, navíc přibudou vnitřní intriky a neustálé pokusy svou pravdu podpořit velkým a silnějším bratrem EU. ANO je jako korporace. Každý odpovědný manažer musí myslet na exit strategii firmy. Tedy za jakých podmínek ‚impérium‘ předat dřív, než ho k tomu třeba donutí okolnosti. Ta v případě AB může vypadat velmi různě. Přes kandidaturu na prezidenta, prodej Agrofertu a přesunutí se do šedé zóny (vzpomeňme na vliv důchodce na Vysočine)... v domácím firemním prostředí je to už tak deset let velké téma, kdy otcové zakladatelé řeší nastupnictví. Je mnoho popsaných modelů, jak to dělají v zahraničí,“ dodal Petrov.

„Vytvořit demoblok ze slabých politických hráčů neznamená, že vznikne silná alternativa. Naopak vznikne ‚pytel blech‘, který se hned po vítězství bude potýkat s chaosem a nesoudržností,“ míní Petrov.

„Pokud neexistuje přirozený lídr, který Babiše porazí, myšlenka sjednocení opozice není pro voliče žádná výhra, spíš bych jako politický subjekt kalkuloval s možnostmi, které Andrej Babiš před sebou má. A těch zase není nekonečná řada,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…