Pytel blech. Po konci Kalouska mluví o „demobloku“ zkušený hráč: Vše je jinak. A Babiš...

14.07.2020 13:37

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov okomentoval čin poslance TOP 09 Miroslava Kalouska. Tento politický matador v neděli oznámil, že v roce 2021 již nebude kandidovat do poslanecké sněmovny. Chce namísto toho jednat o společném postupu tradičních politických stran.

Pytel blech. Po konci Kalouska mluví o „demobloku“ zkušený hráč: Vše je jinak. A Babiš...
Foto: Repro ČT24
Popisek: Předseda poslaneckého klubu TOP09, Miroslav Kalousek

„Pokud se mají spojit ODS, Top 09, Piráti a STAN jen proto, aby poslali ANO do opozice, nepřeji ČR to, co bude zákonitě následovat. Aliance, jejímž jediným cílem je získat moc, se hned poté, co se k ní dostane, rozpadne. Bez jednotné vize, autority, plánu... a respektovaneho lídra,“ poznamenává k tomuto plánu Petrov.

„Že to Babiš hraje s veřejností? Stejně tak to budou dělat všichni, navíc přibudou vnitřní intriky a neustálé pokusy svou pravdu podpořit velkým a silnějším bratrem EU. ANO je jako korporace. Každý odpovědný manažer musí myslet na exit strategii firmy. Tedy za jakých podmínek ‚impérium‘ předat dřív, než ho k tomu třeba donutí okolnosti. Ta v případě AB může vypadat velmi různě. Přes kandidaturu na prezidenta, prodej Agrofertu a přesunutí se do šedé zóny (vzpomeňme na vliv důchodce na Vysočine)... v domácím firemním prostředí je to už tak deset let velké téma, kdy otcové zakladatelé řeší nastupnictví. Je mnoho popsaných modelů, jak to dělají v zahraničí,“ dodal Petrov.

„Vytvořit demoblok ze slabých politických hráčů neznamená, že vznikne silná alternativa. Naopak vznikne ‚pytel blech‘, který se hned po vítězství bude potýkat s chaosem a nesoudržností,“ míní Petrov.

„Pokud neexistuje přirozený lídr, který Babiše porazí, myšlenka sjednocení opozice není pro voliče žádná výhra, spíš bych jako politický subjekt kalkuloval s možnostmi, které Andrej Babiš před sebou má. A těch zase není nekonečná řada,“ uzavřel.

reklama

autor: vef

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Jak blízko jsme válce?

Zdá se mi to, nebo tu probíhá regulérní příprava na válku? A vzhledem k tomu, že Rusko má jaderné zbraně, neskočila by tato válka stejně rychle, jako by začala? Nebo mě napadá ještě jedna varianta, že tu probíhá politika strašení, aby se ,,ospravedlnila“ podpora Ukrajiny. Používám uvozovky, protože ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

4:44 Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

Hlavy obou komor českého parlamentu v uplynulých dnech zabrousily do zahraniční politiky. Parlamentn…