Řada poslanců se může rozloučit s mandátem. ANO padá, KSČM padá, ODS padá

12.02.2021 10:06 | Zprávy

Vítězem voleb by se také v únoru 2021 stalo vládnoucí hnutí ANO. Problém je však v tom, že drží negativní trend a ztrácí zhruba procento měsíčně, uvádí zpráva agentury Phoenix research k únorovým preferencím. Měření probíhalo na vzorku přes tisíc respondentů od 1. do 11. února.

Řada poslanců se může rozloučit s mandátem. ANO padá, KSČM padá, ODS padá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka za ODS

Druhé místo po vládnoucím ANO obsadila dvojkoalice STAN a Piráti, která by v únoru získala téměř pětinu všech oslovených.

„Je možné, že zmíněná dvojkoalice získává podporu i některých voličů SPOLU, kdy tato sestava (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) přišla také o jedno procento,“ přibližuje výsledky šetření Zdeněk Svoboda z agentury Phoenix.

Z trendů prý také jasně vyplývá, že největší boj se odehraje právě mezi ANO a těmito dvěma spíše pravicově zabarvenými subjekty.

„Na dalších místech zmíníme nárůst SPD i ČSSD,“ poukazuje zpráva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Bezpečnost

Proč by měl stát zajištovat bezpečnost soukromým firmám? Právě proto, že jsou soukromé, neměli by to dělat opravdu sami? Stát by měl podle mě zajistit bezpečnost hlavně nás občanů, nebo třeba nemocnic, stěžejní infrastruktury apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…