Radiolokátory z holdingu CSG budou hlídat slovenská armádní letiště

04.12.2020 11:36

Sliač, Kuchyňa-Malacky a Prešov. To jsou tři slovenská letiště, kam v následujících letech poputují české radiolokátory z pardubické společnosti Eldis. Firma, která patří do holdingu CSG, uspěla ve výběrovém řízení slovenského ministerstva obrany a získala tak významnou referenční zakázku za více než 500 milionů korun.

Radiolokátory z holdingu CSG budou hlídat slovenská armádní letiště
Foto: ELDIS
Popisek: Kombinovaný přehledový radar RL-2000/MSSR-1
reklama
„Díky tomu, že jsme uspěli, máme na příští tři roky zajištěnou práci jak ve výrobě, tak při instalaci u zákazníka. V každém z příštích třech let dodáme náš systém na jedno letiště s tím, že začneme na letišti Kuchyňa-Malacky a v roce 2023 projekt ukončíme na letišti v Prešově," říká Aleš Jedlička, ředitel společnosti.
 
Komplexní radarový systém RPL-2000 patří mezi vysoko hodnocené zařízení, které má ve světě renomé. V České republice chrání např. vojenské letiště ve Kbelích, Pardubicích nebo v Čáslavi. Účelem radiolokátorů je primárně ochrana - tedy  zajišťovat přehled o letadlech v okolí letiště, bezpečně navádět letadla na přistání a v případě sekundárního radaru také zajišťovat komunikaci s letadly. Nákup radarů je součástí rozsáhlé modernizace zastaralé techniky ozbrojených sil Slovenska.
 

Anketa

Má BIS vydat Zemanovi jména ruských agentů v ČR, pakliže je prezident chce znát?

84%
16%
hlasovalo: 23594 lidí
 
„Zakázka je pro nás významná v tom, že je Slovensko zemí NATO. Naše společnost usiluje o to, aby se více prosadila na západních trzích. V současné době se například s přesným přibližovacím radarem PAR-E účastníme velkého tendru v Německu. Zajímavý je pro nás do budoucna také slovenský trh. Když budeme mít na Slovensku realizovanou takhle významnou zakázku, může se naše šance zvýšit i v této oblasti,“ doplňuje Aleš Jedlička.
 
Společnost ELDIS Pardubice oslaví v příštím roce 30 let své existence a v minulém roce dosáhla miliardového obratu. Firma, která patří k největší zbrojovce v zemi, tak pokračuje v úspěšné cestě holdingu. Minulý týden byla uzavřena významná dohoda mezi CSG a  největším německým zbrojařským koncernem Rheinmetall v oblasti taktických vojenských vozidel. Memorandum bylo podepsáno za přítomnosti prezidenta na Pražském hradě. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Děti projevují rasismus už ve třech měsících? Probůh, kde to žijeme!“ Ivo Valenta se neudržel nad školením v USA

18:45 „Děti projevují rasismus už ve třech měsících? Probůh, kde to žijeme!“ Ivo Valenta se neudržel nad školením v USA

Miliardář Ivo Valenta se obává, kdy k nám dorazí progresivní vlna ze Spojených států. „V jiných část…