Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení

27.6.2022 4:18 odp. | Ze sítí

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na své sociální síti rozepsal o přípravě na zítřejší radu. „Kromě jiného jsme chtěli vědět, proč TV Prima ve zpravodajství provedla instruktáž, kam hodit v ruském tanku nejlépe zápalné láhve. Prý aby to Ukrajinci věděli. Takže TV PRIMA už v aktivní válce s Ruskem je,“ píše Petrov.

Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení
Foto: Archiv VP
Popisek: Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

„Právě jsem dokončil přípravu na zítřejší RRTV. Nic neobvyklého. Kromě jiného jsme chtěli vědět, proč TV Prima ve zpravodajství provedla instruktáž, kam hodit v ruském tanku nejlépe zápalné láhve. Prý aby to Ukrajinci věděli. Takže TV PRIMA už v aktivní válce s Ruskem je,“ uvedl Petrov.

„Martin Dorazín z Českého rozhlasu se zase na sociálních sítích nechává slyšet, že je třeba podniknout raketový útok na Moskvu,“ dodal.

Anketa

Je zákrok Fialovy vlády proti cenám energií dostatečný?

0%
98%
hlasovalo: 25377 lidí
„S obavami sleduji situaci na Litvě a zájem Ukrajiny na raketách s dlouhým doletem. Přece všichni víme, proč je chtějí. Martin Dorazín to řekl nahlas. A jestli si někdo myslí, že pokud Ukrajinci odpálí rakety na Moskvu, že se Rusové přestanou s civilními oběťmi na Ukrajině mazat… Dorazín v zásadě říká, čím více krve teď, tím méně krve v budoucnu. Já s tím zásadně nesouhlasím. Ani v případě TV Prima, ani v případě novináře ČRo. Tihle novináři volají po krvi a obětech, nikoliv po míru,“ zmínil Petrov.

„Rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 30. září 2020 uvádí: ‚Při sledování publicistiky divák ví, že sleduje nejenom sumu faktů, ale též jejich autorské hodnocení. Proto by si měl divák publicistiky ideálně uvědomit, že nesleduje žádnou zjevenou pravdu, ale subjektivní a osobité stanovisko, s nímž se může, ale nemusí ztotožnit. Musí však vědět, že takovou názorovou žurnalistiku sleduje‘“, zakončil Petrov.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejhorší zpráva týkající se ČT. Petr Žantovský prohlédl rozhovor s Dvořákem a už je jasno

5:00 Nejhorší zpráva týkající se ČT. Petr Žantovský prohlédl rozhovor s Dvořákem a už je jasno

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize nezajistila, aby v politicko-publicistickém pořadu 168 hodin bylo dbá…